Sule: tervishoiutöötajate vaktsineerimine on juba andnud efekti

Tervishoiutöötajate koroonaviiruse vastu vaktsineerimine on juba andnud head efekti, ütles terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule.

Sule ütles "Ringvaates", et tervishoiusektoris on vaktsineeritute hulk juba päris suur ja neis haiglates, kus see ületab 70-80 protsenti, on mõju väga suur.

Ta lisas, et praktilise poole pealt on tähtis, et haiglad peavad üha vähem tervishoiutöötajaid jätma koroonahaigega kokkupuutumise järel isolatsiooni.

"Üksi see efekt, rääkimata sellest, et inimesed haigestuvad vähem ja põevad kergemini, on juba väga suur," rääkis ta.

"Kui vaatame tervishoiutöötajate haigestumusnäitajaid, siis tippperioodidel oli see sadades ühes nädalas, siis viimase kolme nädala numbrid on kõikunud 48 ja 70 vahel. Julgen väita, et tervishoiutöötajate vaktsineerimine on juba tänaseks andnud päris head efekti ja kindlasti aitab see nii haiglaid kui ka patsiente," lisas ta.

Sule tõdes, et koroonaviirusega nakatumise ja ka haiglasse jõudvate patsientide arvu trend on kasvu suunas ning seetõttu suurendavad haiglad oma võimekust koroonapatsientidega tegelemisel.

Enim valmistab Sule sõnul muret nakatunute kiire kasv Harjumaal, aga ka Saaremaal ja Lääne-Virumaal.

Pärnu haigla, kus Sule töötab, võtab praegu vastu teiste piirkondade koroonapatsiente. "Täna hommiku seisuga viimasest seitsmest haigest olid meile kuus tulnud Harjumaalt. See trend on jätkuv," ütles ta.

Sule sõnul püüavad praegu kõik haiglad teha Tallinna haiglate patsientide jaoks ruumi. "See on üldine tegutsemistaktika, Pärnu haigla on praegu see koht, mis aitab teisi."

Sule sõnul sulgevad haiglad ka osakondi, mille arvelt koroonaosakondi avada. Haiglad aga koordineerivad omavahel, milliseid osakondi sulgetakse.

"Haiglad suhtlevad omavahel nii koroonahaigete ravi osas kui ka teeme koostööd teiste haiguste patsientide ravi osas. Mõistma peab seda, et massiline nakkushaigete tulek ei võta meilt ära kohustust ja vastutust, et ka teised haiged peaks saama õigeaegselt ja kvaliteetset abi. See on väljakutse. Teisipäeval oli meil üleriigiline jääpäev ja see päädis sadade inimeste traumadega. Selleks peavad kõik haiglad kogu aeg valmis olema," rääkis Sule.

"Plaanilise ravi osas tähendavad tänased muutuse, et igal juhul plaaniline ravi kõikides haiglates väheneb. Ja mida inimesed peavad arvestama, on see, et kasutame sama praktikat, mida kogu aeg oleme kasutanud - kui tekib olukord, et plaaniline ravi lükkub ühel või teisel patsiendil mingil põhjusel edasi, siis kontakteerutakse selle inimesega otse. See on kõige õigem tee," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: