Viirusega hädas Maardu elanikud saavad lõpuks kodulinnas koroonatesti teha

Koroonatestimine
Koroonatestimine Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Maardus, kus viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on Eesti kõrgeim, üle 3000 juhtumi, saab lõpuks ometi teha koroonatesti. Linn on statsionaarset testimispunkti nõudnud juba mitu nädalat.

"Oleme juba kaks nädalat palunud, et Maardusse paigaldataks statsionaarne koroonaviiruse testimispunkt. Lõpuks võeti meid kuulda," ütles Maardu linna pressiesindaja Elena Katsuba ERR-i venekeelsele portaalile.

Koroonatesti saab teha Maardu linna toodud testimisbussis, mis on seal viimased kaks päeva olnud. Kahe päeva jooksul on käinud proovi andmas sadakond inimest. Buss jääb linna ka järgmiseks nädalaks. Järgmine testimispäev on pühapäeval ja uueks nädalaks on praegu kavandatud proovide võtmine kolmel päeval, ütles Synlabi esindaja ERR-ile. Olenevalt viirusolukorrast võib testimisgraafik veel muutuda.

Proove võtavad Synlabi arstid. Testimiskeskuse kaudu saavad soovijad aja broneerida.

Medicumi juhatuse esimees Tõnis Alliku sõnul saaksid maardulased käia testimas ka Tallinnas, näiteks Lasnamäel Punasel tänaval või lauluväljaku telgis.

Maardulased pole agarad Tallinnas testimas käijad, sest paljudel pole autot, teised jälle ei soovi praeguses olukorras ühistransporti kasutada.

Terviseameti hinnangul peaksidki Maardu elanikud saama ikkagi kodulinnas testimas käia.

"Maardus on vajalik testimispunkt. On oluline, et inimesed ei sõidaks pealinna testimiseks ühistranspordiga," ütles terviseameti pressiesindaja Kirsi Pruudel.

Katsuba sõnul pole Maardu elanikud ka kõige aktiivsemad maskide kandjad.

"Neid on väga raske maske kandma panna. Linnavalitsus viib läbi kampaaniaid, linnas ripuvad plakatid, kõikidel ekraanidel ja sotsiaalmeedias on meeldetuletused, kuid mõned inimesed on piirangutest juba tüdinenud ja teised arvavad, et see kõik on väljamõeldis," nentis Katsuba.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: