Terviseamet menetleb Aivar Koka juhtumit juba üle kuu

Üks Isamaa fraktsiooni liikmetest, kes koroonaviirusesse nakatus, oli Aivar Kokk.
Üks Isamaa fraktsiooni liikmetest, kes koroonaviirusesse nakatus, oli Aivar Kokk. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Esmalt lähikontaktsena karantiini määratud, ent seda eiranud ja positiivse testitulemuse tõttu koroonat levitanud parlamendi liikme Aivar Koka (Isamaa) suhtes menetlust alustanud terviseamet pole ikka veel sellega lõpule jõudnud, et otsustada, kas ja kuidas poliitikut nõuete rikkumise eest karistada.

Terviseamet algatas Aivar Koka suhtes väärteomenetluse 29. jaanuaril ehk üle kuu aja tagasi. Menetlus kestab aga siiamaani.

"Hetkel on menetlus pooleli. Sel nädalal peaks toimuma mõned edasiminekud: härraga vesteldakse sel teemal, pärast seda, eeldan, et järgmisel nädalal võiks midagi selguda," kommenteeris terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas ERR-ile.

Ta põhjendas menetluse venimist asjaoluga, et samal ajal on käimas ka mitmeid teisi menetlusi, millest kõik pole seotud koroonajärelevalvega. Lisaks võtavad oma ressursi ka terviseameti ja politsei korraldatavad koroona ühisreidid.

Jaanuari keskel nakatus koroonaga mitu Isamaa parlamendisaadikut, nende hulgas ka rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk. Terviseameti peadirektor Üllar Lanno helistas siis isiklikult Isamaa fraktsiooni juhile Priit Sibulale ja selgitas, kuidas nakatunud ja nende lähikontaktsed eneseisolatsiooni peavad pidama.

Aivar Kokal ilmnesid küll haigestumise sümptomid, ent eneseisolatsiooni ta ei jäänud, kuigi teadis, et on vähemalt lähikontaktne. Selle asemel võttis ta osa Jõgeva vallavolikogu istungist, mille esimehena talle umbusaldust avaldati. Istungi eel kohtus ta veel mitmete volikogu saadikutega, proovides neid veenda tema jätkamise poolt hääletama.

Kokk käis koroonaproovi andmas 17. jaanuaril ja see osutus positiivseks.

Kuigi terviseametile olid need asjaolud avalikest allikatest juba mitu nädalat teada, algatati väärteomenetlus alles 29. jaanuaril.

Kui terviseamet leiab Koka käitumises süüd, on neil õigus määrata talle trahv.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: