Aivar Kokk sai koroona levitamise eest trahvi 400 eurot

Üks Isamaa fraktsiooni liikmetest, kes koroonaviirusesse nakatus, oli Aivar Kokk.
Üks Isamaa fraktsiooni liikmetest, kes koroonaviirusesse nakatus, oli Aivar Kokk. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu liige Aivar Kokk, kes aasta algul nakatununa ja karantiini määratuna koroonat levitas, pidi terviseameti otsusel tasuma trahvi 400 eurot. Oma süüd ta ei tunnistanud.

Terviseamet määras Aivar Kokale karantiininõuete rikkumise eest nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse alusel rahatrahvi saja trahviühiku ulatuses ehk 400 eurot.

"Menetlusalune isik oma süüd ei tunnistanud. Terviseamet hindas rikkumise tõsiseks, sest taolise käitumisega anti halba eeskuju teistele ning seati ohtu rahva üldine tervis ja isikud, kellega ta kokku puutus," kommenteeris terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas otsust.

Terviseamet tegi trahviotsuse 10. mail, ent Kokal oli võimalus otsust 9. juunini vaidlustada. Kokk seda siiski ei teinud ja nõnda jõustus trahviotsus juunis.

Jaanuari keskel nakatus koroonaga mitu Isamaa parlamendisaadikut, nende hulgas ka rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno helistas siis enda sõnul isiklikult Isamaa fraktsiooni juhile Priit Sibulale ja selgitas, kuidas nakatunud ja nende lähikontaktsed eneseisolatsiooni peavad pidama.

Kokal ilmnesid küll haigestumise sümptomid, ent eneseisolatsiooni ta ei jäänud, kuigi teadis, et on vähemalt lähikontaktne. Selle asemel võttis ta osa Jõgeva vallavolikogu istungist, mille esimehena talle umbusaldust avaldati. Istungi eel kohtus ta mitmete volikogu saadikutega, proovides neid veenda tema jätkamise poolt hääletama.

Kokk käis koroonaproovi andmas 17. jaanuaril ja see osutus positiivseks.

Kuigi terviseametile olid need asjaolud avalikest allikatest juba mitu nädalat teada, algatati väärteomenetlus alles 29. jaanuaril. Esialgu lubas terviseamet otsust märtsi alguses, sealtpeale nihkusid tähtajad üha edasi. Nõnda kestis menetlus koos vaidlustusajaga kokku üle nelja kuu. Aivar Kokk palkas end menetluses terviseametiga esindama ka vandeadvokaat Paul Kerese.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: