Nii ERJK, Keskerakond kui ka Midfield kaebasid halduskohtu otsuse edasi

Keskerakond
Keskerakond Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jaanuari lõpus tühistas Tallinna halduskohus Erakondade Rahastamise Järelevalvekomisjoni (ERJK) miljoni euro suuruse ettekirjutuse Keskerakonnale nn Midfieldi kohtuasjas. Selle otsuse on edasi kaevanud kõik kolm juhtumi osapoolt, nii ERJK, Keskerakond kui ka Midfield OÜ.

Tallinna haldus- ja ringkonnakohtu pressiesindaja Anneli Vilu selgitas ERR-ile, et ERJK esindajad vandeadvokaadid Küllike Namm ja Katrina Juhkami taotlevad apellatsioonis tühistada Tallinna halduskohtu 29. jaanuari otsus.

Vilu sõnul soovivad kaitsjad uut otsust, millega jääks Keskerakonna kaebus täies ulatuses rahuldamata. Lisaks taotletakse alternatiivselt uue otsuse tegemist, millega tühistataks osaliselt ERJK otsus, kus Keskerakond pidi keelatud annetuse suuruses 1,02 miljonit eurot tagastama Midfield OÜ-le.

Uue otsusega võiks kohus ERJK ettekirjutuses olevat summat vähendada kohtu poolt vajalikuks peetud ulatuses või kohustada ERJK-d ettekirjutust uue summa lisamisega muutma, täpsustas Vilu apellatsiooni sisu.

Menetluskulud palutakse Vilu sõnul jätta Keskerakonna kanda.

Keskerakond taotleb ERKJ-lt üle 57 000 euro menetluskulusid

"MTÜ Eesti Keskerakond esindajad vandeadvokaadid Toomas Vaher ja Mailis Meier taotlevad apellatsioonis muuta Tallinna Halduskohtu 29. jaanuari otsuse põhjendusi," sõnas Vilu.

Ta täpsustas, et Keskerakond tahab, et nende kaebus siiski täies mahus rahuldataks ning neile määratud ettekirjutus tühistataks.

"Samuti taotletakse muuta Tallinna halduskohtu 29. jaanuari otsuse resolutsiooni /---/ ning mõista Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonilt MTÜ Eesti Keskerakond kasuks välja õigusabikuludena menetluskulud summas 57 442,20 eurot," selgitas Vilu detaile.

Keskerakond omakorda taotleb seda, et ka uued menetluskulud kannaks ERJK.

Midfield OÜ taotleb Keskerakonna kaebuse rahuldamata jätmist

"Midfield OÜ esindaja vandeadvokaat Raiko Lipstok taotleb apellatsioonis tühistada Tallinna Halduskohtu 29. jaanuari kohtuotsus ning jätta MTÜ Eesti Keskerakond kaebus rahuldamata," sõnas Vilu.

Lisaks taotletakse alternatiivselt, et ERJK ettekirjutuse puhul määratakse uus summa, mis ulatuses ettekirjutus tühistada ja mis ulatuses kehtima jätta.

Menetluskulud jääks Midfieldi taotluse järgi aga Keskerakonna kanda, lisas Vilu.  

"Kõik apellatsioonid laekusid kohtule 1. märtsil ning hetkel ei ole ringkonnakohus veel nende osas seisukohta võtnud ega tähtaegu määranud," täpsustas pressiesindaja.

ERJK tegi 2019. aasta veebruaris Keskerakonnale ettekirjutuse tagastada OÜ-le Midfield 1,02 miljonit eurot keelatud annetusena käsitletavat raha. Keskerakond pöördus ERJK otsuse vastu kohtusse.

Kohus otsustas 29. jaanuaril, et ERJK ettekirjutus tühistatakse. ERJK esimehe Liisa Oviiri sõnul oli kohtu hinnangul 1,02 miljoni euro asemel tõendamata jäetud vaid 7700 euro suuruses arveid. Oviiri sõnul oli kohtuotsus aga ebaproportsionaalne.

Keskerakond teatas aga omakorda, et kohtuotsus on parteile küll soodne, kuid tuleviku selguse huvides kaevatakse edasi kohtuotsuse põhjendav osa, mis puudutab ERJK rakendatud metoodikat.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: