Suurbritannia välisminister tuleb Eestisse visiidile

Suurbritannia välisminister Dominic Raab
Suurbritannia välisminister Dominic Raab Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/John Sibley

Suurbritannia välisminister Dominic Raab külastab Eestit ja Norrat, et edendada Ühendkuningriigi partnerlust Põhja- ja Baltimaadega.

10. ja 11. märtsil viibib Eestis visiidil Suurbritannia välisminister Dominic Raab, et tähistada kahe riigi diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva. 

Raabi visiidi käigus toimuvad kohtumised välisminister Eva-Maria Liimetsaga, president Kersti Kaljulaidiga ning kolme Balti riigi välisministritega. 

Kohtumistel käsitletakse Eesti ja Suurbritannia suhteid, koostööd julgeoleku- ja kaitsevaldkonnas ning ÜRO Julgeolekunõukogus. Samuti arutatakse koroonaviiruse epideemia seljatamisega seonduvaid ülesandeid.

Eesti ja Suurbritannia välisminister allkirjastavad ühisavalduse kahepoolsete suhete tugevdamise kohta koos tegevuskavaga ning salastatud teabe kaitse kokkuleppe.

Balti riikide ja Suurbritannia välisministrite kohtumisel arutatakse Euroopa julgeoleku küsimusi. Samuti käsitletakse Hiinaga seonduvat ja rahvusvahelise julgeoleku teemasid – koostööd NATO-s, transatlantilisi suhteid, küberjulgeolekut ja kliimatemaatikat. 

"Venemaa poolt kujutatud julgeolekuohtu tunnevad kõige selgemalt just naaberriigid. Suurbritannia seisab pühendunult õlg õla kõrval oma lähedaste partneritega Balti- ja Põhjamaades nii militaarvaldkonnas kui ka astudes vastu Venemaa poolt levitatavale valeinformatsioonile ja destabiliseerivale regionaalsele tegevusele, teatas Dominic Raab. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Eesti välisministeerium

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: