Ministeerium: hariduslike erivajadustega lapsed saavad jätkata kontaktõppes

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
HEV-õpilased jätkavad õppetööd koolis. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Neljapäevast alates peavad küll koju jääma ka seni kontaktõppes jätkanud algklasside õpilased, ent hariduslike erivajadustega (HEV) laste senist õppekorraldust uued piirangud ei muuda, sõltumata nende kooliastmest - nemad jätkavad kontaktõppes, kinnitas haridusministeerium ERR-ile.

Mitmed koolid saatsid sel nädalal lapsevanematele kirja, et neljapäevast peavad kõik õpilased minema kaugõppele. Muu hulgas teatati seda ka hariduslike erivajadustega õpilaste peredele. Seni olid HEV-lapsed sõltumata kooliastmest koos algklassidega koolides kontaktõppel. Seetõttu olid valdavalt väikeklassides õppivate laste vanemad mures, kui selgus, et ka nende lapsed peavad neljapäevast koju jääma.

Koolide suuniste ajendiks oli haridusministeeriumi pressiteade, kus oli järgmine lause: "Vajadusel võivad kontaktõppes jätkata hariduslike erivajadustega õppijad." Sellest said mõned koolijuhid aru, et HEV-õpilsed tuleb võimalusel samuti pigem koju suunata.

Haridusministeerium kinnitas ERR-ile, et HEV-õpilaste õppetöö peaks aga siiski koolimajas jätkuma.

Ministeerium selgitas, et HEV-õpilasi võib suunata lühimaks vajalikuks ajaks distantsõppele üksnes juhul, kui vanem on selleks andnud nõusoleku või õpilane peab olema lähikontakti tõttu kodus. Distantsõppe kasutamisel hindavad kool ja vanemad regulaarselt õppe sujumist ning vajadusel ja võimalusel lepitakse kokku distantsõppe mahu muutmises.

Samas on koolis vaja luua õppimiseks keskkond, kus oleksid tagatud meetmed võimaliku nakkusohu ennetamiseks ja õpilaste hajutamiseks. Õpe võib olla ka kombineeritud, näiteks õpilase iseseisvat õppimisvõimet arvestades osaliselt kontaktsena ja osaliselt distantsil.

Samuti võib pakkuda vajajatele hariduslikke tugiteenuseid. Piiranguid ei kehti ka neile õpilastele, kes on tõhustatud või eritoel ja nendele kohandatud haridusasutustes ning puudega isikute tegevusele.

Ministeerium saadab kolmapäeva jooksul kõikidele haridusasutustele ka põhjalikuma ülevaate nii kehtivatest piirangutest kui ka lubatud erisustest.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: