Otse kell 16: ÜRO Julgeolekunõukogu olukorrast Krimmis

Eva-Maria Liimets.
Eva-Maria Liimets. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reedel toimub Eesti eestvedamisel ja 20 riigi kaaskorraldamisel ÜRO Julgeolekunõukogus kõrgetasemeline virtuaalistung, mis märgib ära Krimmi annekteerimise seitsmenda aastapäeva ning keskendub sealsele halvenevale olukorrale. Istungit saab algusega kell 16 jälgida ERR-i portaalis.

Istungi peakõneleja on ÜRO abipeasekretär ja inimõiguste kõrge voliniku New Yorgi esinduse juht Ilze Brands Kehris. Veel võtavad sõna USA Potomaci Fondi president ja sõltumatu vaatleja Phillip Karber ning Krimmi inimõiguste rikkumistele keskenduva Ukraina kodanikuühenduse Media Initiative on Human Rights koordinaator Maria Tomak. Lisaks annab kohapealse tunnetuse ajakirjanik Ukrainast.

Eesti välisministri Eva-Maria Liimetsa sõnul on istungi eesmärk juhtida ÜRO liikmesriikide ja rahvusvahelise üldsuse tähelepanu Vene Föderatsiooni juba seitse aastat kestnud rängale rahvusvahelise õiguse rikkumisele Ukrainas, Krimmi poolsaare ulatuslikule militariseerimisele ning krimmitatarlaste ja Ukraina aktivistide tagakiusamisele.

Ürituse algataja on Eesti, kaaskorraldajaid on sel korral rohkem kui kunagi varem – 22 riiki, sealhulgas mitmed Julgeolekunõukogu liikmed ja teised ÜRO riigid nii Euroopast kui ka kaugematest regioonidest.

Krimmi annekteerimise aastapäeva üritusi on ÜRO Julgeolekunõukogus korraldatud alates 2016. aastast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: