Soome kolm väikest valitsusparteid nõustusid liikumispiirangutega

{{1616657340000 | amCalendar}}
Foto: Kirsti Jõesalu

Rootsi rahvapartei (RKP), Vasakliit ja Rohelised otsustasid pärast mitmeid päevi kestnud vaidlusi toetada Soome valitsuse plaani kehtestada liikumispiirangud.

Kõige rohkem oli liikumispiirangute kehtestamise vastu Vasakliit, kuid kolmapäeva õhtul teatas Vasakliidu parlamendirühm, et toetab valitsuse eelnõud.

Vasakliit teatas meediale, et on koroonaviiruse epideemia olukorra pärast mures ja toetab seetõttu täiendavaid piiranguid. 

Parlamendi Roheliste fraktsiooni juht Emma Kari teatas samuti, et tema partei toetab liikumispiirangute kehtestamist.

RKP juht Anna-Maija Henriksson teatas samuti, et tema partei toetab uute piirangute kehtestamist.

Valitsus plaanib piirata liikumist Helsingis, Espoos, Vantaas, Kauniainenis ja Turus.

Eelnõu järgi on lubatud minna tööle või õue kuni kaks inimest koos. Minna ei tohi kaubanduskeskusesse aega veetma või sõpradele külla. Lubatud ei ole ka hulgakesi koos sporti teha.

Eelnõu sisaldab 12 põhjust, mil liikumine on lubatud. Muu hulgas võib kodust lahkuda toidu, ravimite ostmiseks, pangas ja postkontoris käimiseks, arstiabi või sotsiaalteenuste kasutamiseks, tööülesannete täitmiseks, koolikohustuse täitmiseks, avalike ülesannete täitmiseks, ajateenistuses osalemiseks, lähedase inimese eest hoolitsemiseks, individuaalseks kohtumiseks kiriku esindajaga, elukoha vahetuseks või oma kodu või sõiduki hooldamisega seotud käikudeks, lemmikloomaga jalutamiseks, suvilasse kolimiseks.

Soome peaministri Sanna Marini sõnul on liikumispiirangud vajalikud, et vältida tervishoiusüsteemi ülekoormamist.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: