Osa nädalavahetuseks plaanitud doosidest võivad minna kasutusse järgmisel nädalal

{{1617440040000 | amCalendar}}
Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses
Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Nädalavahetuse vaktsiinitalguteks planeeritud umbes 4000 AstraZeneca vaktsiinidoosi võivad kasutusse minna järgmisel nädalal, sest huvi vaktsineerimise vastu on seni olnud oodatust leigem.

"On halb üllatus, et huvi vaktsineerimise vastu on olnud seni arvatust leigem," ütles ERR-ile terviseameti pressiesindaja Imre Kaas.

Kaas märkis, et vaktsiinitalgute jaoks planeeriti algselt 24 700 vaktsiinidoosi. Nüüd on aga tõenäoline arvestada, et ära jõutakse teha umbes 20 000 vaktsiinisüsti.

Neist perearstidele anti välja 6000 doosi ja eriarstiabile 18 700.

Kõige enam eraldati Harjumaale – 11 800, Tartumaale – 4700 ja Lääne-Virumaale – 2000 doosi.

"Hetkel ei ole eesmärk kõiki doose pühapäevaks ära süstida, kui selleks on vaja seatud risikirühmadest või vanusegruppidest kõrvale kalduda. Perearstikeskused ja partnerid saavad jätkata neile eraldatud dooside süstimisega ka järgmisel nädalal," ütles Kaas.

Kaasi sõnul selgub lõplikult pühapäeval, kui suur osa vaktsiinidest süstitakse järgmisel nädalal.

"Vaktsiinitalgute tarvis planeeriti suurem kogus, et sihtgrupi hõlmatust märgatavalt kasvatada. Tellijad olid juba eelnevalt teadlikud, et saavad neid doose kasutada vastavalt vaktsineerimiskavale ka hiljem kui käesolev nädalavahetus, kui osa neist peaks jääma kasutamata," selgitas Kaas.

Reedese päeva jooksul tehti 3935 vaktsineerimist. Imre Kaas lisas, et laupäeval ja pühapäeval tuleb vaktsineerima ilmselt suurem hulk inimesi.

Kiik: peame keskenduma kokkulepitud sihtrühmadele

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ta ei kiida heaks Medicumi isetegevust vaktsineerimise eapiiri 50-aastani langetamisel ning jätkata tuleks kokkulepitud sihtrühmade vaktsineerimisega.

"Ma pean siiski õigeks seda, et me jääme kokkulepitud reeglite juurde. Sellised ühepoolsed aktsioonid ei ole põhjendatud. Praegu on oluline jõuda justnimelt eakateni, teha selle nimel tööd ja kui mingid vaktsiinidoosid jäävad nädalavahetusel üle, siis nende vaktsineerimisega saab jätkata nädala sees," rääkis Kiik.

"Me näeme, et meil on Eesti riigis vajanud üle 6000 inimese haiglaravi, me teame, et domineeriv osa neist on kõrgemas vanuses. Ka täna haiglaravil olevatest inimestest on 70 protsenti 60+ vanuserühmas. Oluline on justnimelt seda sihtrühma vaktsineerida ja Covid-19 haiguse vastu kaitsta," rõhutas ta.

"Küll me jõuame ka nooremate inimesteni," lisas Kiik veel.

Nädalavahetuse vaktsineerimistalgute kohta ütles Kiik, et tagasiside on olnud positiivne ja huvi on olnud pigem kõrge, kuigi on veel vabu aegu.

Kiik rääkis, et järgmisel nädalal jõuab Eestisse 27 000 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: