Fischer: nakatumiskordaja püsib veel üle 0,8

{{1618211820000 | amCalendar}}
Krista Fischer
Krista Fischer Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Nakatumiskordaja R püsib veel üle 0,8 ja on jätkanud vaikset langustrendi, ütles Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor, teadusnõukoja liige Krista Fischer.

"Kordaja on üldiselt langustrendi jätkanud. Seda, kas trend on aeglustunud, saab öelda paari päeva pärast," ütles Fischer ERR-ile.

Seega on kordaja sarnasel tasemel, kus ta oli eelmisel nädalal ning suurt muutust languses olnud pole.

Fischer lisas, et Euroopa haiguste ennetamise ja tõrje keskuse (ECDC) riskimaatriksi järgi on Eesti riskitase siiski jätkuvalt kõrge. Ta selgitas, et enne, kui saab piiranguid leevendama hakata, tuleb järgmise paari nädala jooksul veenduda, et nakatumine ei hakka tõusma.

Ainult nakatumiskordaja pealt piirangute leevendamist paika panna ei saa

"Ma arvan, et hariduses peab leevendamine toimima järkjärguliselt. Alustada tuleb nendest, kelle probleem on teravaim ehk algklassid ja lõpuklassid," ütles Fischer ja lisas, et kindlat kuupäeva kontaktõppe taastamiseks ta veel öelda ei oska.

Üheselt ei saa otsuseid langetada vaid nakatumiskordajale toetudes, täpsustas ta. Küll aga võib nakatumise alanedes Fischeri sõnul hakata mõtlema õues toimuva huvitegevuse lubamise peale.

"Õues on tõesti nakatumise tõenäosus väiksem ja need võiks olla kohad, kus leevendamist arutada. Sportimine on ka teisipidi tervise huvides," sõnas professor.

Ta rõhutas, et igasugust piirangute leevendamist kaalutakse hoolikalt ning ilmselt toimub koolide ja huvitegevuse avamine etapi kaupa.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: