Sündis selle kevade soojarekord, ajalooline rekord jäi purustamata

{{1618232100000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

12. aprill oli selle kevade kõige soojem päev, kuid riigi ajaloolist soojarekordit ei purustatud. Kõige enam sooja mõõdeti esmaspäeval Narvas, kus ainsana purunes mõõtmiskoha päevarekord.

"12. aprill on olnud selle aasta kõige soojem päev. Päevarekordit aga ei ole sündinud varasemate aastatega võrreldes," ütles Riigi Ilmateenistuse valvesünoptik Kertu Sild ERR-ile.

Kõige enam sooja mõõdeti Narvas - 20,4 kraadi. Sellega purunes linna selle päeva soojarekord. Narva varasem 12. aprilli soojarekord pärines 2015. aastast, mil seal mõõdeti 20 kraadi sooja.

"See oli tänane ainus päevarekord," ütles Sild.

Ametlikud kinnitused esialgsetele mõõtmistulemustele tulevad õhtul.

19 kraadi oli esmaspäeval Peipsi ääres Tiirikojal, 18 kraadi aga paljus paigus üle mandri-Eesti: Tartus, Võrus, Jõgeval, Tõraveres jm. Viljandis, Väike-Maarjas ja Jõhvis algasid kraadid 17-ga. Tallinnas mõõdeti sooja 16,9 kraadi.

"Mandrialal oli ühtlaselt soe, aga väga palju sõltus tuule suunast. Näiteks eelmises tunnis mõõdeti Peipsil 17 kraadi, kui tuul puhus mandrilt, aga pärast tuule suund muutus ja kui puhus üle järve, siis oli ainult 10 kraadi," selgitas Sild.

Lääne-Eestis ja saartel oli päev aga jahe - suvepealinnas Pärnus oli pilves ilm ja sooja vaid 13,7 kraadi. Kuressaares sadas ja tuul puhus Liivi lahe pealt, nii et temperatuur ulatus vaid 9,1 kraadini.

Eesti kõrgeim 12. aprilli õhutemperatuur mõõdeti 1989. aastal Tartus, mil sooja oli 22,4 kraadi, Võrus oli samal päeval 22,1 kraadi.

Päeva madalaim temperatuur mõõdeti ööl vastu 12. aprilli 1941 Mustvees, kui külma oli -15,9 kraadi. Jõgeval oli samal ööl külma -14,5 kraadi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: