Tootjahinnaindeks tõusis märtsis aastaga 4,8 protsenti

Tallinna farmaatsiatehas
Tallinna farmaatsiatehas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes 2021. aasta märtsis võrreldes veebruariga 0,2 protsenti ja tõusis võrreldes eelmise aasta märtsiga 4,8 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit eelmise aasta märtsiga võrreldes enim hinnatõus elektrienergia, elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises ning puidutöötlemises. "Samuti avaldas mõju hinnalangus mäetööstuses ning toiduainete ja elektriseadmete tootmises," täpsustas Šokman pressiteates. 

Veebruariga võrreldes mõjutas indeksit statistikaameti teatel enim hinnalangus elektrienergia tootmises. Vastupidist mõju avaldas aga hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes märtsis võrreldes veebruariga 1,5 protsenti. Hinnad tõusid enim naftasaaduste, kemikaalide ja keemiatoodete ning paberi ja pabertoodete tootmises. Hinnad langesid elektrienergias, joogitootmises ning mäetööstuses. Võrreldes eelmise aasta märtsiga suurenes ekspordihinnaindeks 6,4 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas märtsis võrreldes eelmise kuuga 1,6 protsenti. Enim tõusid hinnad naftasaaduste, põllumajandussaaduste ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Hinnalangus sai osaks elektrienergia, mäetööstuse ja elektriseadmete toodetele. Võrreldes 2020. aasta märtsiga suurenes impordihinnaindeks 3,4 protsenti.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: