Portlandi linnapea: vägivald peab linnas lõppema

USA politseinikud ühes suurimate rahutuste linnas Portlandis.
USA politseinikud ühes suurimate rahutuste linnas Portlandis. Autor/allikas: SCANPIX / GETTY IMAGES NORTH AMERICA

USA Oregoni osariigi Portlandi linnapea Ted Wheeler käskis lõpetada vägivaldsed meeleavaldused. Vägivaldsed protestid on Portlandis kestnud juba vähemalt aasta aega.

Eelmisel kevadel puhkesid Portlandis esmakordselt Black Lives Matteri (BLM) rahutused, teatas The New York Post.

Wheeler sõnul laamendab Portlandis anarhistlik rahvahulk, kes vastutab hirmutamise ja vägivalla eest. Linnapea leiab, et politseil tuleb vägivalla peatamiseks lubada kasutada kõiki nende käsutuses olevaid vahendeid. 

"Nad tahavad põletada, hirmutada ja rünnata. Portland pikendab erakorralist seisukorda esmaspäevani," teatas Wheeler reedel.

"Kui BLM-i juhid suudavad näidata julgust selle rahvahulga tegevuse vastu seista, siis peaksime me kõik seda tegema," ütles Wheeler. 

Portlandis toimusid viimasel nädalal järjekordsed vägivaldsed rahutused. Möödunud reedel puhkesid linnas tulekahjud ja toimusid tulistamised. Märatsejad hävitasid ajaloolise kiriku aknaid.

"Meie ülesanne on laamendajad vahistada ja kohtu alla anda. Kui teil on nende kohta teavet, võtke palun ühendust politseiga," ütles Wheeler. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: