Mais ja juunis võib Eestisse saabuda ligi miljon vaktsiinidoosi

Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses
Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Praeguste plaanide järgi peaks mai ja juuni peale kokku erinevatelt tootjatelt Eestisse saabuma 975 860 vaktsiinidoosi. See pole aga lõplik arv, sest ka varem on lubatud tarnete hulk eri suundades muutunud.

Kui möödunud aasta detsembrist märtsi lõpuni jõudis Eestisse 344 610 doosi, siis ainuüksi aprillis oli vaktsiinitarne suurusjärgus 242 790 doosi. Praeguste lubaduste järgi peaks sel ja järgmisel kuul Eestisse jõudma aga 975 860 doosi jagu kaitsesüste.

Juunis suurendavad kõik tootjad oma tarneid

Näiteks on Pfizer/BioNTechi oodatav tarne mõlemal kuul (nii mais kui ka juunis) 221 130 kaitsesüsti ning eeldatavasti peaks mai lõpust iga nädal Eestisse saabuma üle 54 000 doosi.

Moderna lubab igal nädalal stabiilselt 8400-doosiseid tarneid, kuid juuni teisest nädalast suureneb hulk 10 800 peale. Seega tuleb järgmisel kahel kuul Eestisse kokku 82 800 Moderna vaktsiini.

Ka Janssen lubab juuni alguses vaktsiinitarneid kasvatada: kui mais on igal nädalal oodata 7540 kaitsesüsti, siis alates juunist lubab ettevõtte tarnida 28 275 süsti nädalas. Järelikult on Jansseni vaktsiine oodata suurusjärgus 150 800 doosi.

Mai esimesel nädalal aga Janssenit Eestisse ei tarnita ning selle tulemusel saabub järgmisel nädal topeltkogus lubatud vaktsiini.

AstraZeneca tõttu on raske lõplikku kogust hinnata

Murelapseks on aga AstraZeneca, kelle vaktsiinitarned on kahe kuu peale lubatud suurusjärgus 300 000 doosi, kuid pole teada, millistel nädalatel, kui palju doose saabub.

Seega on esialgsete plaanide järgi lähiajal Eestisse oodata pea 976 000 vaktsiinidoosi. Samas tuleb meeles pidada, et vaid Jansseni vaktsiini puhul piisab ühest doosist ning teiste tootjate kaitsesüsti tuleb manustada kaks korda.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: