Galerii: maa- ja rannaeluga seotud organisatsioonid Toompeal

Maa- ja rannaeluga seotud organisatsioonide esindajad käisid neljapäeval Stenbocki maja ees, et juhtida valitsuse tähelepanu maainimeste rollile Eesti igapäevaellu panustamisel.

Organisatsioonid viisid peaminister Kaja Kallasele pöördumise valitsusele, paludes võtta senisest suurema tähelepanu alla Eesti maa- ja rannapiirkondade elu toimimine ja püsimajäämine.

Pöördumises tuuakse välja, et Eesti maa- ja rannaelanikele seatakse iga aastaga aina suuremaid piiranguid. Kitsenduste seadmisel jäetakse maarahvas tihtilugu läbirääkimistest kõrvale ning antakse aina suurem sõnaõigus kitsastele huvigruppidele.

"Ometi aitavad just maa- ja rannapiirkondade elanike igapäevategevus tasakaalustada kaasaegse inimese keskkonnamõju ning tagada linnainimesele vajalik toit ja soe tuba," märgitakse pöördumises.

Pöördumise taga on põllumajandus-kaubanduskoda, erametsaliit, Liivi lahe kalanduskogu, Eesti Jahimeeste Selts ning talupidajate keskliit.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: