Ööpäevaga lisandus 131 positiivset koroonatesti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3400 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 131 ehk 3,8 protsenti testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 69 inimesel. Uutest Harjumaa haigusjuhtudest 55 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 21, Tartumaale kümme, Pärnumaale kaheksa ning Lääne-Viru- ja Valgamaale kuus positiivset testitulemust. Viljandi- ja Põlvamaale lisandus kaks ning Jõgeva-, Järva-, Lääne-, Saare- ja Võrumaale lisandus üks uus nakkusjuht. Hiiu- ega Raplamaale uusi positiivseid teste ei lisandunud. Kahel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 314,4 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 6,8 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi koroona haigusjuhtumeid 19. Haiglaravi vajab kokku 220 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 66 aastat. Kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastaseid 155 inimest (70%).

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest: 53-aastane mees ning 72-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 1222 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Ööpäeva jooksul süstiti 3456 vaktsiinidoosi. Kokku on Eestis vaktsineerimisi tehtud 400 382 inimesele. Vaktsineerimiskuur on lõpetatud 179 002 inimesel.

Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 64 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: