EKRE plaanib valitsusele umbusalduse avaldamist

Henn Põlluaas
Henn Põlluaas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on alustanud konsultatsioone Isamaaga valitsusele umbusalduse avaldamise algatamise asjus.

EKRE aseesimees Henn Põlluaas teatas sotsiaalmeedias, et EKRE on alustanud konsultatsioone Isamaaga Kaja Kallasele ja tema valitsusele umbusalduse avaldamiseks.

"Olukord on Reformi- ja Keskerakonna valitsuse arusaamatu ja vastutustundetu käitumise tõttu muutunud äärmiselt teravaks. Kahtluse alla on pandud isegi Eesti kaitsevõime areng ja jätkusuutlikkus," kirjutas Põlluaas.

"Lisaks kaitse-eelarve kärpimisele, mis välistab hädavajalike võimelünkade likvideerimise ja tõi esimese asjana kaasa enam kui saja aastase traditsiooniga kaitseväe orkestri ja kaplanaadi likvideerimise, löövad valitsuse kärpeplaanid valusalt meie peresid, lapsi ja haridust, tõmbavad risti peale teedehoiu- ja -ehituskavadele ning paljule teistele varasemalt plaanitud meetmetele, mille eesmärk oli elavdada majandust, toetada meie inimesi ja tagada sujuv väljatulek koroonast tingitud majanduskriisist," kirjutas Põlluaas.

Ta lisas, et "mitte ühtegi Eesti riiklikke ja rahvuslikke huve kahjustavat sammu pole valitsuse poolt suudetud adekvaatselt seletada. Selle asemel näeme igal tasandil ja igas küsimuses vaid valetamist ja vassimist."

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: