USA soovib välisministri sõnul Venemaaga koostööd

Antony Blinken ja Sergei Lavrov Reykvaviki kohtumisel.
Antony Blinken ja Sergei Lavrov Reykvaviki kohtumisel. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

USA välisminister Antony Blinken ütles, et Ühendriigid soovivad Venemaaga koostööd. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul olid kolmapäevased kõnelused Blinkeniga konstruktiivsed.

"Kui Venemaa tegutseb agressiivselt meie, meie partnerite ja meie liitlaste vastu, siis me reageerime," ütles Blinken kahepoolsete kõneluste alguses Venemaa kolleegi Sergei Lavroviga.

"Me otsime prognoositavaid ja stabiilseid suhteid Venemaaga, mis on meie arvates kasulik meie rahvale, hea Venemaa rahvale ja tõepoolest kogu maailmale," lisas minister.

Lavrov ütles omalt poolt, et Moskva on valmis Washingtoniga kõiki küsimusi arutama, kuid nõuab sealjuures ausust.

"Oleme valmis arutama kõiki küsimusi eranditult, kui mõistame, et arutelud on ausad ja põhinevad vastastikusel usaldusel," ütles Lavrov Blinkenile.

Lavrov tõdes, et mõlemad pooled mõistavad suhete parandamise vajadust.

"Vestlus tundus minu jaoks konstruktiivne," tsiteerisid Lavrovi sõnu Venemaa uudisteagentuurid pärast peaaegu kahetunniseid kõnelusi Reykjavikis. 

"On arusaam vajadusest ületada ebatervislik olukord Moskva ja Washingtoni suhetes," lisas Lavrov.

Välisministeeriumi teatel väljendas Blinken muu hulgas muret seoses Venemaa vägede äsjase koondumisega Ukraina piirile ja opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi tervisliku seisundiga. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: