Tootjahinnad kasvasid aastaga ligi seitse protsenti

Foto: Raul Mee/Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis tänavu aprillis võrreldes märtsiga 1,6 protsenti ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 6,8 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit märtsiga võrreldes enam hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises ning metall- ja plasttoodete tootmises.

"Vastupidist mõju avaldas aga kütteõlide ja rõivatootmise hinnalangus," kommenteeris Šokman.

Eelmise aasta aprilliga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnatõus elektrienergia tootmises, puidutöötlemises ja puittoodete ning elektroonikaseadmete tootmises. Veel avaldas mõju tekstiilitootmise hinnalangus.

Ekspordihinnaindeks suurenes aprillis võrreldes märtsiga 1,3 protsenti. Hinnad tõusid kõige rohkem paberi ja pabertoodete tootmises, elektrienergia ning kummi- ja plasttoodete tootmises. Hinnad langesid enim jalatsi- ja naftatoodete tootmises. Võrreldes eelmise aasta aprilliga suurenes ekspordihinnaindeks 9,9 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas aprillis võrreldes eelmise kuuga 1,5 protsenti. Enim tõusid puittoodete, keemiatoodete ja elektrienergia tootmise hinnad. Suurim hinnalangus sai osaks jalatsitootmisele ja rõivatootmisele. Võrreldes 2020. aasta aprilliga suurenes impordihinnaindeks 9,4 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: