Hollandi lapsevanemad kaebasid TikToki kohtusse

Hiina sotsiaalmeediaplatvorm TikTok
Hiina sotsiaalmeediaplatvorm TikTok Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Mike Blake

Hollandi lapsevanemad kaebasid Hiina sotsiaalmeediaplatvormi TikToki kohtusse. Lapsevanemad väidavad, et platvorm ei taga piisavalt laste privaatsust ja turvalisust.

Turuinfo uuringute fond (SOMI) esindab vähemalt 64 000 Hollandist pärit lapsevanemat. SOMI esitas Amsterdami kohtusse avalduse teisipäeval. 

Hollandi lastevanemate rühm väidab, et TikTok seab oma sisuga lapsi ohtu ja kogub liiga palju andmeid. Vanemate rühm väidab, et Hiina nutitelefoni rakendus rikub EL-i seadusi, teatas Deutsche Welle

Hollandi vanemad soovivad TikTokilt 1,4 miljardi euro suurust väljamakset. 

SOMI väidab, et TikTok kogub lastelt andmeid ilma nõuetekohase loata.  

"Pole selge, kuidas TikTok kasutab isikuandmeid. See puudutab näiteks andmete edastamist USA-sse ja Hiinasse," ütles SOMI advokaat Douwe Linders. 

Fond väidab, et maailmas suri hulk lapsi pärast seda, kui neid julgustati vastu võtma mitmeid ohtlikke väljakutseid. Näiteks Blackout Challenge väidetavalt kutsub tiktokkereid üksteist lämmatama, kuni nad minestavad, teatas Deutsche Welle. 

"Isegi kui need väljakutsed ei põhjusta surma, võivad need riskantsed mängud lapsi psühholoogiliselt või füüsiliselt kahjustada," ütles Linders. 

TikTok väidab, et töötab nooremate kasutajate kaitsmiseks kõvasti. TikTok kuulub Hiina tehnoloogiahiiglasele ByteDance'ile. TikTokil on maailmas vähemalt 700 miljonit kasutajat. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: