Eesti vaimulik valiti Luterliku Maailmaliidu peasekretäriks

Anne Burghadt.
Anne Burghadt. Autor/allikas: Erik Peinar

Maailma 77 miljonit luterlast ühendavat maailmaliitu valiti laupäeval juhtima Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vaimulik Anne Burghardt.

Luterliku Maailmaliidu (LML) 50-liikmeline nõukogu, kuhu kuuluvad esindajad maailma seitsmest piirkonnast, valis lõpphääletusel kahe kandidaadi vahel. Anne Burghardti kõrval kandideeris Zimbabwe Evangeelse Luterliku Kiriku vaimulik dr Kenneth Mtata.

LML-i peasekretäri valimiskogu tööd juhatanud Kanada Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Susan Johnson tõstis mõlema kandidaadi puhul esile häid juhiomadusi, hingehoidlikku tundlikkust ja suuri kogemusi tööks Luterliku Maailmaliidu 148 liikmeskirikuga, mis tegutsevad 99 riigis.

Anne Burghardt töötab praegu EELK Konsistooriumi rahvusvaheliste ja oikumeeniliste suhete nõunikuna ja EELK Usuteaduse Instituudi arendusjuhina. Ühtlasi teenib ta EELK vikaarvaimulikuna peamiselt Lääne-Harju praostkonna kogudusi.

Aastaid on Burghadt töötanud ka LML-i peakorteris Genfis, vastutades muu hulgas kirikute vaheliste rahvusvaheliste oikumeeniliste suhete korraldamise eest. Tema ja ta abikaasa, samuti EELK vaimuliku Matthias Burghardti peres kasvab kaks last.

Anne Burghardt esitasid LML-i peasekretäri kandidaadiks tema kodukirik ja Ungari Evangeelse Luterliku Kirik.

LML-i Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna asepresident, EELK peapiiskop Urmas Viilma kommenteeris, et kogu piirkonnast ei ole kuigi kerge leida teist nii suure rahvusvahelise töö kogemusega võimekat teoloogi kui Anne Burghardt, kes sobiks esindama Ida-Euroopa piirkonna vastuolulise minevikuga luterlikke kirikuid ja siinset kirikutraditsiooni.

"Anne Burghardt on lisaks oma rahvusvahelise töö kogemusele ka suurepärane teoloog ja hea vaimulik, kes omab parimat kompetentsi teoloogilise hariduse ja oikumeenilise töö valdkonnas, mida uues positsioonis on väga vaja. Andsin sügisel rõõmuga allkirja tema kandidaadiks esitamise kirjale," sõnas peapiiskop Viilma.

Burghardti vastaskandidaat Kenneth Mtata töötab Zimbabwe Kirikute Nõukogu peasekretärina ja omab samuti suurt töökogemust LML peakorteris Genfis.

LML-i peasekretäri koht vabaneb tänavu 1. novembril liidu praeguse peasekretäri Martin Junge ametivolituste lõppemisega tema enda soovil. Tšiili luteri kiriku vaimulik dr Martin Junge on töötanud LML-i peasekretärina alates 2010. aastast.

Peasekretärile kui osaduskonna tegevjuhile lisaks on luterlaste osaduskonnal president ja seitse asepresidenti. Presidendina tegutseb 2017. aastast Nigeeria Luterliku Kiriku peapiiskop Panti Filibus Musa.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: