Isamaa esimeheks valiti tagasi Helir-Valdor Seeder

{{1624168260000 | amCalendar}}

Isamaa esimeheks valiti 784 häälega tagasi Helir-Valdor Seeder. Tema vastu kandideeris Lavly Perling, kelle poolt anti 367 häält.

Pühapäeval toimus Tartu lauluväljakul Isamaa suurkogu, kus valiti erakonnale esimees, eestseisus, revisjonikomisjon ja aukohus.

Isamaa uude eestseisusesse valiti Tõnis Lukas (312 häält), Urmas Reinsalu (284), Riina Solman (261), Priit Sibul (234), Tarmo Kruusimäe (207), Sven Sester (204), Viktoria Ladõnskaja-Kubits (195), Heiki Hepner (188), Harri-Juhani Aaltonen (174), Marja-Liisa Veiser (174), Aivar Kokk (173), Juhani Jaeger (170), Andres Metsoja (170), Helen Hääl (164), Siim Valmar Kiisler (156), Mart Maastik (155), Kristjan Vanaselja (146), Kaspar Kokk (141), Mart Luik (135) ja Indrek Luberg (119).

Eestseisusesse ei pääsenud kandideerinutest näiteks Tõnis Kons, Raivo Aeg, Mihhail Lotman, Marko Pomerants, Raivo Tamm, Priit Värk, Anne Eenpalu.

Isamaa aukohtusse valiti Mari-Ann Kelam, Avo Üprus, Andres Luus, Priit Humal, Katrin Heele Anderson, Tarmo Linnas, Kati Kuusk, Agu Laius, Pille Lill.

Isamaa revisjonikomisjoni osutusid valituks Riina Kitt, Piret Maasik, Madis Kübar, Anne Nõgu, Aare Arva/Andero Laur (mõlemal võrdselt hääli).

Isamaa võttis vastu ka põhikirja muudatuse.

Esimest korda Isamaa ajaloos toimus suurkogu lageda taeva all. Vaatamata palavusele jagati valimismandaate välja 1169. Oma kandidaadikõnes sõnas esimees, et konkreetsetes küsimustes on erakond valmis aruteludeks, ent mitte nendega, kellega põhiküsimused ja väärtused ei kattu.

HELIR-VALDOR SEEDER
Isamaa esimees
"Väärtusteta projektipartei kujundamine, poliittehnoloogiline sehkendamine ning moevoolude nuusutamine pikaaegset edu ei too. Nagu uute asjadega ikka, avalikkus ja ajakirjandus uudistab mõnda aega uustulnukat aga peatselt tüdineb ja heidab kõrvale," rääkis Helir-Valdor Seeder oma kõnes.

Kuigi parempoolsed soovisid ka e-hääletamise võimalust, said oma hääle anda vaid kohaletulnud. Ühe häälega lugemisvea tõttu venis lugemine arvatust pikemaks ning tulemused hõigati välja alles kell seitse õhtul, kui enamik osalejaid oli juba lahkunud. Helir-Valdor Seeder sai kaks kolmandikku häältest.

Kolmandiku häältest saanud Perling loodab, et teatud muutus erakonna sisupoliitikat siiski ees ootab.

"Ma loodan, et eestseisuse koosseisus on iga inimene oma peaga mõtlev, kes hoolib Isamaast ja Eestist. Kui ma vaatan parempoolsete valitud inimesi, siis tegemist on tugevate isiksustega, tarkade poliitikutega, neil on kindlasti, mida seal eestseisuses Isamaa juhtimisse anda," ütles Perling.

Seeder sõnas, et samamoodi, nagu enne tänast, erakond ei jätka: "See, mis tõi meid siia, ei vii meid ju edasi. Me kindlasti jätkame ühtsemana, ja kõik muudatused, mis ühiskonnas toimuvad, me kindlasti arvestame nendega. Isamaa poliitika, Isamaa maailmavaade on täpselt samamoodi arenev. Homsest alates ma loodan, et kõik liikmed aktsepteerivad seda mandaati, mis tänastele juhtidele anti."

Perlingu sõnul jätkab Parempoolsete liikmeühendus erakonnas oma tegevust ja ideede pakkumist.

"Milline tema roll saab olema, seda näitab aeg. Aga ma arvan, et olulisem parempoolsetest on see laiapindne inimeste arvamus, et Isamaa võiks siiski laiendada oma kandepinda ühiskonnas," ütles Perling.

 

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: