Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid maikuus aastaga 8,4 protsenti

Puidutööstus
Puidutööstus Autor/allikas: Raul Mee/Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis tänavu mais võrreldes aprilliga 1,6 protsenti ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga 8,4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit eelmise aasta maiga võrreldes enam hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, elektrienergia ning elektroonikaseadmete valmistamises. "Veel avaldas mõju hinnalangus elektriseadmete tootmises," lisas Šokman.

Aprilliga võrreldes mõjutas mais tootjahinnaindeksit enam hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete valmistamises, elektrienergia ning metall- ja plasttoodete tootmises. Vastupidist mõju avaldas aga elektriseadmete tootmise hinnalangus.

Ekspordihinnaindeks suurenes mais võrreldes aprilliga 1,5 protsenti. Hinnad tõusid enim elektrienergia, puittoodete ning metallitootmises. Ekspordihinnaindeks kasvas kaheksandat kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta maiga suurenes ekspordihinnaindeks 11,1 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas mais võrreldes eelmise kuuga 1,1 protsenti. Enim tõusid hinnad mäetööstuse, elektrienergia ja puittoodete tootmises. Impordihinnaindeks kasvas kuuendat kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 11,9 protsenti.

Tööstustoodangu tootjaindeks. Autor/allikas: ERR

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: