Läti riigivõlg on kerkinud tänavu 909 miljoni euro võrra

Läti rahandusministeeriumi hoone Riia vanalinnas.
Läti rahandusministeeriumi hoone Riia vanalinnas. Autor/allikas: ERR

Läti riigivõlg on käesoleval aastal tõusnud 7,3 protsenti ehk 909 miljoni euro võrra 13,4 miljardi euroni, teatas riigi rahandusministeerium.

Ministeeriumi teatel on kasvu taga peamiselt 10. märtsil tehtud 1,25 miljardi eurone kümneaastaste eurovõlakirjade emissioon ja veel 227,25 miljoni eurone väärtuses võlakirjade väljaandmine siseturul. Raha on kulunud koroonaga seotud toetusteks.

"Laenamine korraldati, et tagada vahendid eelarvepuudujäägi rahastamiseks, sealhulgas meetmed COVID-19 kriisi tagajärgede leevendamiseks," märkis ministeerium.

Rahandusministeeriumi prognoosi järgi tõuseb riigi võlakoorem tänavu 48,9 protsendini sisemajanduse kogutoodangust (SKT), järgmisel aastal aga 50,3 protsendini SKT-st.

Ministeerium tõi välja, et rahvusvaheline reitinguagentuur Moody's kinnitas 14. mail Läti krediidireitingu tasemele A3 positiivse väljavaatega. Põhjenduseks toodi, et Läti majandus on koroonaviirusest tingitud šokile võrdlemisi hästi vastu pidanud, majanduse kasvupotentsiaal on tugev, võlakoorem mõõdukas ja rahapesuga seonduvate riskide lahendamisel on tehtud märkimisväärseid edusamme.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: