Pea kõik Briti sõdurid on Afganistanist lahkunud

Foto: SCANPIX/AP PHOTO/Rahmat Gul

Suurbritannia peaministri Boris Johnsoni sõnul on Afganistanist lahkunud peaaegu kõik Briti sõjaväelased, mis tähendab, et riigi ametlik roll pikalt kestnud konfliktis on lõpule jõudmas.

"Kõik Afganistanis NATO missioonil osalevad Briti sõjaväelased naasevad nüüd koju," ütles Johnson parlamendi ees tehtud avalduses.

"Ilmselgetel põhjustel ei avalda ma meie lahkumise ajagraafikut, aga ma võin öelda, et enamik meie sõjaväelastest on juba lahkunud," lisas ta.

Johnson tõi esile Suurbritannia kohaloleku muutuse Afganistanis. Tema sõnul ei saa alahinnata Afganistani ees seisvaid väljakutseid ning Briti valitsus jätkab riigile arenguabi andmist.

"Ma loodan, et keegi ei tee valet järeldust, et meie jõudude väljaviimine tähendab kuidagi Suurbritannia panuse lõppu Afganistanis. Me ei pööra oma selga ning meil ei ole illusioone praeguse olukorra ega võimalike ees seisvate ohtude kohta," sõnas Johnson.

Briti sõjaväelased saadeti Afganistani 2001. aastal pärast 11. septembri terrorirünnakuid USA-s ning neil oli suur roll lahingutes kuni 2014. aastani. Kokku suri sõjas 457 Briti sõjaväelast.

Afganistanis on aga vägivald suurenenud pärast seda, kui USA president Joe Biden teatas, et viib oma sõjaväelased 11. septembriks riigist minema.

Eelmisel nädalal lahkusid USA sõjaväelased Bagrami õhuväebaasist. Pentagoni teatel on 90 protsenti USA sõjaväelastest Afganistanist lahkunud.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: