Uuest nädalast võib Soomest saabujatele hakata kehtima testinõue

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Reisijad Tallinnas sadamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Soome 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on riigi andmetel jõudnud üle 90. See tähendab, et nakatumise kasvu jätkudes võib Eesti hakata järgmisest nädalast Soomest sisenejatelt nõudma kas vaktsiinitõendit või negatiivset testi.

Eesti lähtub reisipiirangute kehtestamisel kord nädalas uuendatavate haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse (ECDC) andmetest. ECDC uuendab oma andmeid kord nädalas. Sel nädalal lähtub Eesti Soome haigestumuse näidust 66,84, mis paigutab Soome niinimetatud roheliste riikide nimekirja, kust saabujatelt ei nõuta negatiivse testi ette näitamist.

Terviseameti meediasuhete spetsialisti Kirsi Pruudeli sõnul uuendas ECDC viimati oma tabelit 22. juuli ja uued andmed tulevad 29. juulil. Andmeid kogutakse esmaspäevast kolmapäevani ja avaldatakse neljapäeval.

Välisministeerium uuendab nimekirja piirangute all riikidest igal reedel ja uus nimekiri hakkab kehtima reedele järgnevast esmaspäevast.

Helsingin Sanomate andmetel on Soome viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta praeguseks 90,7. Eestis oli näitaja esmaspäevase seisuga 76,75.

Üle 90 küündiv näitaja paigutaks Soome niinimetatud kollaste riikide hulka, kuhu kuuluvad praegu näiteks Taani, Belgia ja Prantsusmaa.

Neist riikidest saabujad peavad piiril esitama kas negatiivse testi või vaktsiinitõendi. Negatiivse testi puudumise korral võib teha testi ka Eestisse jõudmisel.

Kui Eestisse võib siseneda testi- ja vaktsiininõudeta riikidest, kus nakatumisnäitaja jääb alla 75, siis Soome on piiranguks seadnud 14 päeva jooksul 10 haigestumist 100 000 elaniku kohta.

Viimase kahe nädalaga on Soomes registreeritud 4700 nakkusjuhtu ehk 1769 võrra rohkem kui eelnenud kahenädalasel perioodil, mil neid tuvastati 2931, vahendas BNS.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: