Üha rohkem inimesi vahetab gaasimüüjat

Gaasimõõdik.
Gaasimõõdik. Autor/allikas: ERR

Eesti gaasiturg on avatud juba alates 2007. aastast, mis tähendab, et sarnaselt elektriga on võimalik endale ka meelepärane gaasipakkuja valida.

Müüja valimisel ei ole oluline, kelle võrguga on tarbimiskoht ühendatud ning vahetamise käigus ei katke gaasitarne.

Konkurentsiameti energia- ja taristuosakonna juht Margus Kasepalu soovitas gaasitarbijatel küsida pakkumisi erinevatelt firmadelt, sest nii võib saada palju parema pakkumise kui see, mis siiani olnud on.

Ka Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu soovitas turul ringi vaadata, kuna ettevõtetel on erinevad strateegiad. "On väga-väga palju kliente, kes kindlasti turul ringi vaadates leiaksid endale soodsama alternatiivi," kinnitas ta ERR-ile.

Gaasihind.ee võrdluskeskkonna kohaselt saab Eestis eratarbija gaasi osta lisaks turuliidrilt Eesti Gaasilt veel Eesti Energialt, Alexelalt, 220 Energialt, Energate'ilt ja Tarbegaasilt. Kohalikke gaasimüüjaid on veel.

Gaasimüüjate vahetamine on muutumas üha populaarsemaks. Kui 2018. aastal vahetas konkurentsiameti kohaselt gaasimüüjat 1827 kodutarbijat, siis 2019. aastal kasvas see arv juba 3360 kodutarbijani.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: