Läti pani Eesti ja Leedu koroonapiirangute kollasesse nimekirja

Läti piir
Läti piir Autor/allikas: ERR

Lätis laupäeval kehtima hakanud COVID-19 sisenemispiirangutega riikide kollases nimekirjas on 26 maa hulgas ka Eesti ja Leedu.

Eesti on koos Küprose, Hispaania, Hollandi, Andorra, Malta, Portugali, Monaco, Kreeka, Iirimaa, Prantsusmaa, Luksemburgi, Taani, Islandi, Belgia, Leedu, Šveitsi, Soome ja Itaaliaga nende riikide hulgas, kuhu Läti võimud ei soovita sealse koroonaviiruse leviku kõrge taseme tõttu reisida ning kust saabumisel peavad vaktsineerimata või haiguse läbipõdemata inimesed tegema koroonatesti ja jääma kümneks päevaks eneseisolatsiooni. Karantiini saab lühendada, kui teha teine test seitsmandal päeval ja selle tulemus on negatiivne, vahendas Läti rahvusringhääling.

Euroopa majanduspiirkonna välistest riikidest on kollases nimekirjas Ühendkunigriik, USA, Iisrael, Montenegro, Liibanon, Armeenia ja Jordaania.

Läti kehtestatud kollase nimekirja riikides on koroonaviiruse nakatumise tase 14 päeva jooksul 100 000 inimese kohta üle 75 juhtumi.

Turvalisemate riikide ehk niinimetatud rohelises nimekirjas on Läti võimude otsuse kohaselt Euroopa riikidest San Marino, Liechtenstein, Austria, Norra, Horvaatia, Rootsi, Sloveenia, Tšehhi, Saksamaa, Bulgaaria, Slovakkia,Ungari, Rumeenia, Poola ja Vatikan.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: