Õpetajate ühendused kutsuvad kõiki vaktsineerima

Tühi klassiruum. Õpetajad loodavad,, et uuel õppeaastal ei peaks koolid enam distantsõppele minema.
Tühi klassiruum. Õpetajad loodavad,, et uuel õppeaastal ei peaks koolid enam distantsõppele minema. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Ligi kolmkümmend haridustöötajate ühendust kutsuvad ühispöördumises üles kõiki vaktsineerima, et sügisel saaks koolid taas tavapäraselt tööd alustada.

"Õpetajad, õpilased ja vanemad saavad ühiselt kaasa aidata sellele, et peagi algav kooliaasta õnnestuks. Selleks on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada," öeldakse 28 ametliidu neljapäeval avaldatud kirjas.

"Kooli alguseni on jäänud vähem kui kuu. Viimaste aastate kogemus näitab, et suurema osa õpilaste jaoks on parim ja tulemuslik õppimise viis koolimajas koos õpetajaga. Õpetajad usaldavad arste – umbes 70 protsenti Eesti õpetajatest on läbinud vaktsineerimiskuuri COVID-19 vastu," märgivad umbes 10 000 haridusvaldkonna töötajat esindavad organisatsioonid. "Võitluses koroonaviiruse vastu loeb iga vaktsiinisüst ning igaühe teadlik panus. Kaitseme sellega ennast ja hoolime koolikaaslastest. Hoiame koos Eesti koolid ja elu avatuna."

"Mul on siiralt hea meel, et suur osa õpetajate ühendusi avaliku pöördumisega ühines. See näitab, et meie õpetajad usaldavad arste. Õpetajatel on väga-väga suur soov, et peagi algav kooliaasta pakuks võimalikult paljudele õpilastele kooli- ja õpirõõmu. Ühiselt pingutades on see võimalik. Kindlasti on ka õpetajate ühenduste liikmete hulgas neid, kes veel ei ole jõudnud vaktsineerimiseni, kuid usun, et mitmed neist peagi seda teevad," ütles Tallinna Reaalkooli õppealajuhataja, ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja, klassijuhataja ning aineühenduste võrgustiku koordinaator Madis Somelar pressiteate vahendusel.

Pöördumisega ühinesid: Eesti Klassiõpetajate Liit (163 liiget), Eesti Emakeeleõpetajate Selts (262 liiget), Eesti Matemaatika Selts (332, kellest Koolimatemaatika Ühingu liikmeid on 250), Eesti Füüsika Seltsi Füüsikaõpetajate osakond (osakond koordineerib ligi 200 füüsikaõpetaja tegevust), Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing (194 liiget), Eesti Keemiaõpetajate Liit (75 liiget), Eesti Geograafiaõpetajate Ühing (125 liiget), Eesti Loodusainete Õpetajate Liit (57 liiget), Vene Keele ja Kirjanduse Õpetajate Liit (67 liiget),
Vene Keele Õpetajate Selts (89 liiget), Eesti Saksa Keele Õpetajate Selts (133 liiget), Eesti Soome Keele Õpetajate Selts (78 liiget), Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit (67 liiget), Eesti Majandus- ja Ettevõtlusõpetajate Selts (51 liiget), Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts (374 liiget), Eesti Muusikaõpetajate Liit (125 liiget), Eesti Käsitööõpetajate Selts "AITA" (140 liiget), Eesti Tehnoloogikasvatuse Liit (123 liiget), Eesti Tööõpetajate Selts (116 liiget), Eesti Kehalise Kasvatuse Liit (303 liiget), Kunstihariduse Ühing (75 liiget), Eesti Keelepööre (võrgustikus on 140 liiget), Eesti Informaatikaõpetajate Selts (29 liiget), Eesti Lasteaednike Liit (440 liiget), Inimeseõpetuse Ühing (70 liiget), Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit (katusorganisatsioon, mis hõlmab 608 liiget), Õpetajate Ühenduste Koostöökoja juhatus (Õpetajate Ühenduste Koostöökoda hõlmab 22 õpetajate ühendust, mis on eelnevalt nimetatud), Eesti Haridustöötajate Liit (6350 liiget, ametiühing, mis on haridustöötajate suurim esindusorganisatsioon).

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: