Arvamusfestival | arvamusliidrid arutlesid Eesti tuleviku üle

Seekordse Arvamusfestivali viimases arutelus vestlesid Maris Jesse, Jaak Aaviksoo, Alar Karis ja Anvar Samost selle üle, milline on olnud Eesti minevik, kuhu oleme jõudnud viimase 30 aasta jooksul ja mida võib oodata tulevikult.

Rahvusringhäälingu uudistejuhi Anvar Samosti juhtimisel arutlesid Eesti tuleviku üle Eesti Rahva Muuseumi direktor Alar Karis, pikaajalise kogemusega riigiametnik Maris Jesse ja akadeemik Jaak Aaviksoo.

Üsna üksmeelselt leiti, et tuleviku osas oleks kõige olulisem on omavahel suurtes küsimustes kokku leppida Eestis ja samuti Euroopa Liidus. Nii Jesse kui ka Karis nõustusid Aaviksoo arvamusega, et eestlaseks olemise sisustamine ja jätkusuutlikkuse tagamine ongi kõige suurem väärtus.

"Ülejäänud väärtused, olgu need siis liberaalsed või konservatiivsed, olgu need sotsiaalsed või materiaalsed, väljendugu need 15 miljonis tihumeetris või ühes miljonis tihumeetris, need on kõik läbiräägitavad," leidis Aaviksoo.

Debati käigus arutleti veel vabaduse ning vastutuse, hariduse, riigi ja kodaniku rolli, muutuva maailma, Euroopa Liidu, keskkonna, arutelukultuuri ja reformijulguse, poliitika ning paljudel teiste teemade üle.

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: