Edgar Savisaar kandideerib Lasnamäel valimisliidu nimekirjas

Edgar Savisaar Tallinna linnavolikogus.
Edgar Savisaar Tallinna linnavolikogus. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar ei kandideeri kohalikel valimistel Tallinnas Lasnamäel mitte Keskerakonna, vaid valimisliidu Vaba Eesti nimekirjas.

Savisaar kandideeris ka eelmistel kohalikel valimistel valimisliidu nimekirjas. See kandis nime Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn, mis sai volikogus ühe mandaadi. Valituks osutus toona samuti Lasnamäel kandideerinud Savisaar.

Ta sai 3611 hääl, aga toona Keskerakonna esinumbrile Mihhail Kõlvartile anti seal 24 668 häält.

Valimisliit Vaba Eesti koondab endas vaktsineerimisvastaseid, ehkki Savisaar ise on teatanud, et ta on vaktsineeritud. Valimisliidu juhid plaanivad luua ka uue erakonna, mis muuhulgas sooviks astuda välja Euroopa Liidust, tühistaks eraisikute pangalaenud, keelaks ära erakonnad, kuulutaks välja amnestia, v.a raskete kuritegude toimepanijatele.

Keskerakonna esinumber Lasnamäel on linnapea Mihhail Kõlvart. Reformierakonna nimekirja veab Kristina Šmigun-Vähi, EKRE oma Mart Helme, Isamaa nimekirja Tarmo Kruusimäe, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirja Andrus Vaarik, Eesti 200 oma Svetlana Skrebneva, roheliste oma Timur Sagitov.

Teise Tallinnas üles seatud valimisliidu Narodnyi Sojuz esinumber Lasnamäel on Mstislav Rusakov.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: