Venemaa saatis Tadžikistani sõjaväemasinaid ja -varustust

Sõjaväemasinad Venemaa, Usbekistani ja Tadžikistani ühistel õppustel augustikuus.
Sõjaväemasinad Venemaa, Usbekistani ja Tadžikistani ühistel õppustel augustikuus. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Didor Sadulloev

Venemaa saatis Tadžikistani 12 soomukit ning erinevat sõjaväevarustust, püüdes tugevdada oma Afganistaniga piirnevat Kesk-Aasia liitlast.

Venemaa on pärast USA sõjaväelaste lahkumist Afganistanist korraldanud Tadžikistanis sõjaväeõppuseid ning tugevdanud oma sealset sõjaväebaasi, vahendas Reuters.

Moskva kardab, et konflikt laieneb Afganistanist välja kogu regiooni ning islamimässulised tungivad Kesk-Aasiasse, mida Venemaa peab oma lõunapoolseks kaitsepuhvriks.

"Tadžikistani lõunapiiri lähedal kasvava ebastabiilsuse taustal me teeme koostööd, et tagada meie riikide julgeolek," ütles Vene kindralmajor Jevgeni Tsindjaikin kaitseministeeriumi pressiteate vahendusel.

Ministeerium lisas, et sõjaväevarustuse saatmine kaasajastab ning parandab oluliselt Tadžikistani sõjaväe võimekust.

Tadžikistanil on Afganistaniga 1344 kilomeetri pikkune ühine piir ning suur osa sellest on mägine ja seetõttu raskesti turvatav.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: