Taliban asendas Afganistani naisteministeeriumi šariaadi ministeeriumiga

Afganistani naiste õigusi toetav meeleavaldus
Afganistani naiste õigusi toetav meeleavaldus Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Taliban asendas Afganistani naisteministeeriumi "pahede ennetamise ja vooruse edendamise" ministeeriumiga. Naissoost töötajad ütlesid, et neid ei lasta enam ministeeriumi hoonesse sisse.

Naistöötajad ütlesid, et nad soovisid ministeeriumi hoonesse tööle minna, kuid nad saadeti tagasi oma kodudesse, vahendas Reuters.  

"Olen oma pere ainus toitja. Kui ministeeriumit pole, mida ma peaksin tegema," ütles ministeeriumis töötanud afgaani naine. 

Taliban valitses Afganistanis ka aastatel 1996-2001. Siis ei lubatud tüdrukutel koolis käia. Naistel keelati karjääri tegemine. Sel ajal tegutses riigis samuti pahede ennetamise ja vooruste edendamise ministeerium. Tegemist oli Talibani moraalipolitseiga, mis järgib rangete šariaadiseaduste täitmist. Seaduse rikkujaid karistati karmilt, toimusid hukkamised ja avalikud piitsutamised. 

Talibani uues valitsuses on kõik ministrid meessoost. 

"Naistel ei lubata ministeeriumites koos meestega töötada," ütles nädala alguses kõrge Talibani juht. 

Afganistani naisteministeerium asutati 2001. aastal. Ministeeriumi eesmärk oli tagada afgaani naistele kodanikuõigused ja kaitsta neid diskrimineerimise eest. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: