Tallinna abilinnapea Eha Võrgu umbusaldamine kukkus läbi

{{1632984000000 | amCalendar}}

Neljapäeval avaldas Tallinna linnavolikogu opositsioon umbusaldust abilinnapea Eha Võrgule (KE), umbusaldusavaldus kukkus läbi. Umbusaldajad ei pea kohaseks Võrgu jätkamist abilinnapeana, kuna talle on esitatud kahtlustus kriminaalasjas valeütluste andmises.

Neljapäeval toimuva istungi ainus päevakorrapunkt oli Reformierakonna, Isamaa, EKRE ja sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esitatud abilinnapea Eha Võrgu umbusaldusavaldus.

Umbusalduse poolt hääletas linnavolikogu 79 liikmest 30 liiget. Keskerakonna volinikud istungil ei osalenud.

Abilinnapea umbusaldamise eelnõule alla kirjutanud Tallinna linnavolikogu liikmed ei pea kohaseks Võrgu jätkamist abilinnapeana ja avaldasid talle umbusaldust pidevate korruptsiooniprobleemide kordumise eest ainuvõimul oleva Keskerakonna juhtimisel.

"Umbusalduses toodud tekst kohati ei vasta tõele. Umbusaldus on samasugune juriidiline dokument, ta on ikkagi volikogu otsus. Ta peab olema läbimõeldud ja igati ära põhjendatud. No ei saanud selle tekstiga nõus olla," ütles Võrk "Aktuaalsele kaamerale".

Keskerakonda kuuluvale Võrgule on esitatud valeütluste andmises kriminaalasjas kahtlustus, Võrk ennast süüdi ei tunnistanud ja ametist tagasi ei astunud. Valeütluste andmine puudutab Keskerakonnale tehtud annetuse kriminaaluurimist.

Avalduse esindajad möönavad, et Võrgu suhtes algatatud kriminaaluurimine on alles algusjärgus ning kedagi ei tohi käsitleda kuriteos süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus. "Leiame, et kuni täpsemate asjaolude selgumiseni peaks Eha Võrk Tallinna linnavalitsuse liikmena tegevuse peatama," seisis avalduses.

"Ei tahtnud valimiseelsel ajal sellist umbusaldust korraldada, aga mitte ühtegi märki ei järgnenud, et linnavalitsus mõistaks, et nendega seotud kahtlused, ainuvõimuga seotud kahtlused oleks kuidagigi taunitavad. Isegi ei arutatud seda, et Eha Võrk võiks võtta kas või puhkuse," kommenteeris Tallinna volikogu aseesimees, reformierakondlane Kristen Michal.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: