Toetus Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonile langes

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Reformierakonna esimees Kaja Kallas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reformierakonna ja Keskerakonna kaksikliitu eelistab võimalikest enamuskoalitsioonidest praegu 24 protsenti valijaskonnast, aasta alguses oli see eelistatuim koalitsioonivariant 35 protsendi valimisõiguslike kodanike arvates.

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati 1000 vastajaga uuringus paluti inimestel valida viie võimaliku enamuskoalitsiooni seast ning populaarseimaks osutus nn vana kolmikliit ehk Reformierakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsioon 26 protsendiga.

Praegust Reformierakonna ja Keskerakonna võimuliitu eelistas 24 protsenti. Eelmist, Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsust soovis tagasi 18 protsenti.

Toetus ülejäänud koalitsioonidele jäi märksa väiksemaks. Keskerakonna, EKRE ja SDE võimuliitu toetas kuus protsenti. Reformierakonna ja EKRE valitsust aga vaid viis protsenti.

22 protsenti vastanutest ei osanud oma arvamust avaldada.

Lisaks paluti vastajatel öelda, kui hästi teeb valitsus oma tööd. 51 protsendi arvates teeb valitsus oma tööd väga halvasti või pigem halvasti, 43 protsendi arvates väga hästi või pigem hästi ning seitse vastas "ei oska öelda".

Eraldi küsimus esitati veel peaministri töö kohta: "Kas te kiidate heaks või ei kiida heaks seda, kuidas Kaja Kallas saab oma tööga peaministrina hakkama." 50 protsenti vastas "ei kiida heaks", 32 protsenti "kiidan heaks" ning 18 protsenti "ei oska öelda".

Norstati kiirküsitlus tehti 7.–8. oktoobrini 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1000 vastajat. Statistiline viga on antud valimi puhul +/- 3,1 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: