Eesti Rahva Muuseumile hakatakse otsima uut direktorit

Eesti Rahva Muuseum.
Eesti Rahva Muuseum. Autor/allikas: ERM.ee

Praegune Eesti Rahva Muuseumi (ERM) direktor Alar Karis asub 11. oktoobril presidendiametisse ning tema asemele hakatakse muuseumile uut direktorit otsima.

Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Marju Reismaa kinnitas ERR-ile, et lähipäevil kuulutatakse uue direktori leidmiseks välja avalik konkurss.

Reismaa ei pidanud tõenäoliseks, et uus direktor saaks juba oktoobri algul ametisse asuda ja koha Kariselt üle võtta.

"Ebareaalne on leida inimene nii kiiresti," möönis Reismaa ja lisas, et kui uus juht peaks tulema väljastpoolt maja, peab ta ka oma eelmisele tööandjale lahkumisest ette teada andma.

Reismaa ütles, et uus direktor võiks tööle asuda esimesel võimalusel, kuid vajadusel tuleb vahepeal leida direktori kohusetäitja. Ta hindas tõenäoliseks, et sel juhul leitakse inimene juhatuse liikmete hulgast.

Kui Tõnis Lukas 21. jaanuaril 2018 ERM-i direktori ametist lahkus ning tema järglaseks valitud Alar Karis otsustas töötada lõpuni oma ametiaja riigikontrolörina, täitis vahepealsed kaks kuud muuseumijuhi kohuseid finantsjuht Rein Kinkar.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: