Karinš tahab vaktsineerimise Lätis üle 50-aastastele kohustuslikuks teha

{{1634647260000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Läti peaminister Krišjanis Karinš tegi teisipäeval ettepaneku, et Covid-19 vastu vaktsineerimine muutuks kohustuslikuks kõigile üle 50-aastastele inimestele.

Karinš ütles valitsuse istungil, et kui neljanädalase sulgemise ajal vaktsineerimist ei edendata, siis peavad Läti elanikud edasi kodus püsima. 

"Meil on piiratud vahendid, et stimuleerida eakate ja riskirühmade vaktsineerimist. Samas võib peaministri ettepanek kaasa tuua õiguslikke väljakutseid," ütles tervishoiuminister Daniels Pavluts. 

Justiitsminister Janis Bordansi sõnul oleks palju kasulikum, kui teatud ametikohtadel muudetakse vaktsineerimine kohustuslikuks. 

Sotsiaalminister Gatis Eglitis toetas peaministri ettepanekut. 

Lätis on täielikult vaktsineeritud umbes 50 protsenti elanikest. 

Läti maksab vaktsineerimatuse tõttu vallandatud töötajatele kuupalga

Lätis hakkavad töötajad - kes vallandatakse, kuna nad ei ole COVID-19 vastu vaktsineeritud -, saama ühe kuupalga ulatuses kompensatsiooni, otsustas valitsus teisipäeval.

Valitsus kehtestas 11. oktoobrist kolmeks kuuks eriolukorra ja otsustas keskenduda vaktsineerimisele. Koroona vastu vaktsineerimine on kohustuslik kõigile avaliku sektori töötajatele.

Teisipäeval vastu võetud regulatsioon annab alates 2022. aasta 11. jaanuarist tööandjale võimaluse kehtiva vaktsiinitõendi või koroona läbipõdemist kinnitava dokumendita töötaja vallandada.

Justiitsministeeriumi sõnul on kehtiva vaktsiinitõendi puudumine piisav tõestus, et töötaja ei sobi sellele töökohale.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: