Saksamaa tahab põgenike tõttu tõhustada valvet piiril Poolaga

{{1634744880000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AP PHOTO/DPA/Patrick Pleul

Saksamaa soovib Valgevenest saabuvate põgenike tõttu tõhustada valvet Saksamaa-Poola piiril, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põgenikekriisi lahendamine Valgevene-Euroopa Liidu piiril oleneb eeskätt Venemaast, kelleta Valgevene majanduslikult toime ei tule, ütles Saksamaa siseminister Horst Seehofer.

Siseministri sõnul tuleks kriisi lahendamiseks tõhustada valvet ka Saksamaa-Poola piiril, kus võiksid valvama hakata kahe riigi ühispatrullid.

"Me kõik oleme veendunud, et võti selle probleemi lahendamiseks asub Moskvas. Oma kirjas Poola kolleegile ütlen ma ka, et me toetame Poola valitsust Valgevenest Poolasse, Leetu või Lätti kulgeva ebaregulaarse rände valvamisel. Ma soovitasin kolleegile ka ühiseid piiripatrulle Saksamaa-Poola piiril, Poola territooriumil," rääkis Seehofer.

Saksamaa siseministri sõnul Poola ega ka Leedu või Läti piiri Valgevenega täielikult sulgeda ei saa. See samm oleks ka juriidiliselt küsitav. Seehoferi sõnul on Poola teinud juba väga palju, et takistada põgenike sisenemist Valgevenest.

Seehoferi hinnangul on põgenike jõudmine Valgevene piirile Euroopa Liiduga kas Valgevene valitsuse korraldatud või vähemalt toetatud salakaubavedu.

Tema sõnul on Saksamaa ja Euroopa Liidu jaoks selline põgenike poliitilise relvana kasutamine hübriidoht.

Kuivõrd Saksamaa on Euroopa Liitu pürgivate põgenike jaoks üks peamisi lõppsihtkohti, muudab olukord Valgevene piirialadel Saksamaa üldsuse järjest ärevamaks. Seehofer lohutas, et õnneks pole praegune olukord veel ligilähedanegi 2015. aasta rändekriisile.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: