Austrias hakkab veebruarist kehtima kõigile vaktsineerimise kohustus

{{1637316780000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/imago images/photonews.at

Austria nõuab alates järgmise aasta veebruarist kogu oma elanikkonnalt koroonaviiruse epideemia vastast vaktsineerimist, teatas reedel riigi valitsus.

Austria liidukantsleri Alexander Schallenbergi sõnul on olukord tõsine ja karmid meetmed seetõttu vajalikud.

Riigis hakkavad esmaspäeval kehtima karmid koroonapiirangud. Schallenbergi sõnul võivad piirangud kesta vähemalt 20 päeva. 

Schallenbergi sõnul saab laussulgemine niikuinii olla ainult ajutine lahendus, seepärast pole mõtet poolikutel piirangutel, vaid need olgu võimalikult karmid, et sulgemisaeg võiks jääda võimalikult lühikeseks. Teisisõnu peavad inimesed praegu kodus istuma, et nad saaks võimalikult normaalselt jõulupühi pidada.

Austria on esimene Euroopa riik, mis kehtestas kohustusliku koroonaviiruse vastase vaktsineerimise. 

"Meil pole õnnestunud veenda piisavalt inimesi, et nad laseksid end vaktsineerida. Hiljutised meetmed on kiirendanud vaktsineerimise tempot, kuid mitte piisavalt. Pikka aega valitses riigis üksmeel, et kohustusliku vaktsineerimist pole vaja, kuid peame nüüd reaalsusega silmitsi seisma," ütles Schallenberg. 

Austrias on täielikult vaktsineeritud umbes 65 protsenti elanikkonnast, mis jääb alla Euroopa Liidu keskmisele 67 protsenti.

Schallenbergi sõnul on vaktsineerituse tase häbiväärselt madal.

Opositsiooniparteide, näiteks liberaale ühendava NEOS-i hinnangul tähendab toimuv valitsuse totaalset läbikukkumist:

"See on märk keskvalitsuse täielikust äpardumisest. Need karmid piirangud näitavad, et kuude kaupa ei teinud valitsus midagi. Rahvapartei ja Rohelised on vastutavad, et kõik austerlased pannakse jälle luku taha - nii vaktsineeritud, kui vaktsineerimata. Ka meie leidsime viimastel päevadel, et piiranguid, just kontaktipiiranguid on vaja, aga see praegune on ikka väga karm
ja erine kuidagi aastatagusest," ütles NEOS-i juht Beate Meinl-Reisinger.

Toimetaja: Karl Kivil, Arni Alandi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: