Macron ja von der Leyen: Kasahstanis tuleb pingeid leevendada

Foto: SCANPIX/REUTERS/Gonzalo Fuentes

Euroopa Liidu eesistuja Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kutsusid üles Kasahstanis vägivalda lõpetama.

Prantsusmaa hinnangul proovib Venemaa minna mööda Euroopa Liidust, kui peab Ukraina üle otsekõnelusi Ameerika Ühendriikidega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Prantsusmaa alustas äsja Euroopa Liidu eesistumist. Prantsusmaa president Emmanuel Macron plaanib vestlust Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, kuid ta ei täpsustanud vestluse aega ega kohta.

Küll aga kutsus Macron koos Pariisi saabunud Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga lõpetama vägivalda Kasahstanis.

"Jälgin olukorda Kasahstanis suure murega. Kodanike õigused ja ohutus on esmatähtsad ja need tuleb tagada. Kutsun lõpetama vägivalda ja olema vaoshoitud. Euroopa Liit on valmis aitama, kuidas saab," ütles von der Leyen.

"Nõustun täielikult presidendi öelduga. Oleme mõlemad mures ja äärmiselt tähelepanelikud. Kutsume üles pingeid leevendama ja oleme väga valmis selles uues kontekstis aktiivselt tegutsema," sõnas Macron.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: