Johnson palus koroonapiirangute ajal peetud aiapeo pärast vabandust

Briti peaminister Boris Johnson kolmapäeval parlamendis infotunnis.
Briti peaminister Boris Johnson kolmapäeval parlamendis infotunnis. Autor/allikas: SCANPIX / PA

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson palus kolmapäeval parlamendis vabandust selle eest, et osales tema residentsis rangete koroonapiirangute ajal peetud aiapeol.

"Ma tahan vabandust paluda. Oli asju, mida me ei teinud õigesti ja ma pean võtma vastutuse," ütles Briti peaminister kolmapäeval parlamendi ees.

Johnson ütles, et mõistab pahameelt, mida tunnevad inimesed, kes pidid 2020. aasta maikuus Covid-19 piirangute tõttu kannatama ning nüüd kuulevad aiapeost peaministri residentsis Downing Streetil.

"Ma mõistan seda pahameelt minu ja minu juhitud valitsuse üle, kui nähakse, et Downing Streetil ei täida reegleid inimesed, kes need reeglid ise tegid," ütles peaminister.

Opositsiooniline leiboristlik partei nõuab peaministri residentsi aias peetud peo tõttu Johnsoni tagasiastumist.

Pidu peeti 2020. aasta mais, mil Ühendkuningriigis olid keelatud igasugused, ka eraviisilised rahvakogunemised.

Starmer: pidu on läbi!

Leiboristliku partei liider Keir Starmer ütles vastuseks Johnsoni vabandusele kolmapäeval, et peaminister peab tagasi astuma.

"Pidu on läbi, peaminister! Ainus küsimus on, kas tema viskab välja Briti avalikkus või tema enda partei? Või käitub ta väärikalt ja astub tagasi?" küsis Starmer parlamendis peetud sõnavõtus.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: