Omavalitsusjuhid kutsuvad Kallast energiahindadega tegelema

Elektriga töötavad kodumasinad.
Elektriga töötavad kodumasinad. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna poliitikute algatusel tegi 19 erinevatesse parteidesse kuuluvat omavalitsusjuhti pöördumise peaminister Kaja Kallasele, milles nad kutsuvad kiiresti tegutsema, et leida täiendavaid meetmeid kõrgetest energiahindadest tekkinud kriisi leevendamiseks.

"Seni otsustatud meetmete pakett ei taga Eesti inimestele piisavat abi ning jätkuvalt on ohus Eesti ettevõtluskeskkonna konkurentsivõime. Omavalitsusjuhtidena palume leida tänaste meetmete kõrvale uusi lahendusi, mis aitaksid täiendavalt leevendada energia hinna kallinemise tõttu tekkivaid raskusi," kirjutavad 19 omavalitsusjuhti Keskerakonna omavalitsuskogu initsiatiivil koostatud pöördumises.  

"Oluline on jõuda meetmetega iga Eesti inimeseni ning tagada tuleb, et meetmed oleksid energiakriisi leevendamiseks piisavalt mõjusad. Vastavad otsused peavad sündima esimesel võimalusel," rõhutatakse pöördumises.

"Kindlasti on senised Vabariigi Valitsuse meetmed elektrihinna tõusu leevendamiseks olnud vajalikud ning abiks paljudele Eesti inimestele. Samas on selge, et energiahindade kiire kasv talveperioodil tekitab jätkuvalt raskusi nii era- kui äritarbijate hulgas," lisavad omavalitsusjuhid.

Nende sõnul on energiahindade šokk tabanud Eesti inimesi, ettevõtteid ja omavalitsusi suuresti ootamatult ning olukord on keerukas kõigile osapooltele.

Pöördumisele andsid oma allkirja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid, Haapsalu linnapea Urmas Sukles, Pärnu linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik, Maardu linnapea Vladimir Arhipov, Rakvere linnapea Triin Varek, Viru-Nigula vallavolikogu esimees Riho Kutsar, Põhja-Sakala vallavolikogu esimees Priit Toobal, Mulgi vallavanem Imre Jugomäe, Vinni vallavanem Rauno Võrno, Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg, Loksa linnapea Värner Lootsmann, Jõgeva vallavanem Angela Saksing, Rõuge vallavanem Britt Vahter, Võru linnapea Anti Allas, Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev, Kohtla-Järve linnapea Toomas Nael, Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Tiit Lillemets, Järva vallavanem Toomas Tammik, Lüganuse vallavolikogu esimees Dmitri Dmitrijev.

"Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat tegutsemist. Lahendused peavad olema universaalsed, et inimesed ja ettevõtted saavad ruttu abi kätte. See, et pöördumisele on alla kirjutanud paarkümmend omavalitsusjuhti Eestimaa eri paigust, näitab, et mure olukorra pärast on äärmiselt suur," ütles Keskerakonna Omavalitsuskogu esimees Anneli Ott erakonna vahendatud pressiteates.

Tegemist on veel ühe surveavaldusega niigi keerulisse olukorda sattunud peaminister Kaja Kallasele (Reformierakond), kes peab saavutama valitsuses kõrgetele energiahindadele leevenduse leidmisel konsensuse oma erakonnas valitsevate eri vaadete ja Keskerakonna vahel.

ERR teatas reedel, et energiahindade tõusule leevenduse otsimine tekitab valitsuses pingeid. Reformierakond tahaks lahendusi leida tuleval nädalal, Keskerakond tahab seda teha juba nädalavahetusel. Opositsioon kaalub samal ajal valitsuse umbusaldamist.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: