Ungari plaanib laiendada gaasilepingut Venemaaga

Ungari laiendab koostööd Vene riikliku gaasifirmaga Gazprom
Ungari laiendab koostööd Vene riikliku gaasifirmaga Gazprom Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/REUTERS/Jevgenia Novoženina

Ungari välisministri Péter Szijjártó sõnul saaks Euroopa energiakriisi lahendada gaasitarnijatega pikaajalisi lepinguid sõlmides.

Ungari sõlmis 2021. aasta sügisel 15 aastaks lepingu Vene riikliku gaasifirmaga Gazprom. Ungari peaminister Victor Orban plaanib 1. veebruaril Moskvasse visiidile sõites arutada selle lepingu laiendamist, teatas välisminister Szijjártó Vene agentuurile TASS antud intervjuus.

"Usun, et Euroopa gaasikriisi lahendamise võtmed on gaasihoidlate täitmine ja pikaajaliste lepingute sõlmimine tarnijatega," sõnas Szijjártó.

Septembris Ungari ja Gazpromi vahel sõlmitud leping äratas suurt pahameelt Ukrainas.

Ukraina jääb ilma miljonitest eurodest ülekandetasudest. Ukraina välisministeerium nimetas seda "puhtalt poliitiliseks, majanduslikult ebamõistlikuks otsuseks", mis rikub ka Ukraina ja Ungari suhteid.

Szijjártó ütles Gazpromiga sõlmitud lepingut põhjendades septembri lõpus antud pressikonverentsil, et Ungari jaoks on energiajulgeolek pigem üldise julgeoleku, suveräänsuse ja majandusküsimus, kui poliitiline teema. "Poliitiliste avaldustega tuba soojaks ei küta!" ütles Ungari valitsuse liige Venemaaga sõlmitud energialepingust rääkides.

Toimetaja: Kai Vare

Allikas: TASS- RFE

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: