USA toob osa saatkonna töötajaid Ukrainast koju

{{1642994460000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Ameerika Ühendriikide välisministeerium teatas pühapäeva õhtul, et vähendab ametnike arvu USA saatkonnas Kiievis, alustades vähemoluliste töötajate ja pereliikmete kojutoomisega.

Kui palju saatkonna töötajaid Ukrainasse jääb, välisministeerium ei täpsustanud, öeldes vaid, et saatkonna töö jätkub tõrgeteta.

Välisministeeriumi ametnike sõnul tehti otsus tulenevalt ülimast ettevaatlikkusest ning oht USA töötajatele Ukrainas ei ole viimastel päevadel suurenenud, vahendas CNN.

Välisministeerium oli juba varem väljastanud Ukraina kohta kõrgeima taseme reisisoovituse riiki mitte minna ja pidada silmas teateid selle kohta, et Venemaa plaanib piirkonnas sõjalist tegevust. Kõigil ameeriklastel soovitatakse kohe riigist lahkuda, hoiatusega, et konsulaarabi andmine Ukrainas saab tõsiselt kannatada, kui Venemaa peaks riiki ründama. Evakueerimislende veel plaanis ei ole, selle asemel soovitab ministeerium kasutada regulaarlende.

Suurbritannia teatas esmaspäeval, et kutsub samuti osa oma Kiievi saatkonna töötajatest tagasi koju. 

"Venemaa kasvava ohu tõttu tuuakse Kiievist ära osa saatkonna töötajaid. Suurbritannia saatkond jääb avatuks ja jätkab oluliste tööde tegemist," teatas esmaspäeval Suurbritannia välisministeerium. 

Euroopa Liidu välispoliitika juhi Josep Borrelli sõnul ei kavatse EL järgida USA eeskuju ja vähendada oma saatkonna töötajate arvu Ukrainas.

CNN-i käsutusse eelmisel nädalal jõudnud Ukraina kaitseministeeriumi värskeimad luureandmed näitavad, et Venemaa on viinud Ukraina piiri äärde üle 127 000 sõjaväelase.

Ühendriikide ametnikud ei tea ikka veel, millised on Vene presidendi Vladimir Putini plaanid või kas ta üldse kavatseb rünnata. Kuid luureinfot näinud ametnikud ütlevad, et Venemaa plaanib Kiievi üle kontrolli haarata ja Ukraina valitsuse kukutada.

Suurbritannia välisministeerium teatas eile, et Putin plaanib panna Ukraina valitsuse etteotsa Moskvat toetava juhi. Võimalikuks kandidaadiks peetakse Ukraina endist parlamendisaadikut Jevgeni Murajevi. Viimane nimetas brittide teadet jaburaks.

Toimetaja: Kadri Põlendik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: