EL-i välisministrid lubavad rünnaku korral Venemaale ulatuslikke sanktsioone

{{1643042040000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/John Thys

Euroopa Liidu välisministrid arutasid esmaspäeval Brüsselis ühist tegevust Ukraina aitamiseks. Välisministrite sõnul kehtestab Euroopa Liit Venemaale Ukraina ründamise korral laiaulatuslikud sanktsioonid, edastas "Aktuaalne kaamera".

"Venemaa peaks teadma, Putin peaks teadma, et hind provokatsioonide ja vägede kasutamise eest võimu muutmiseks Euroopas on äärmiselt kõrge. Nad jäävad isoleerituks ja saavad meilt karmi reaktsiooni," ütles Taani välisminister Jeppe Kofod.

"Kui ütleme, et sanktsioonid on talumatud, siis nad peavad seda olema ja see on ainus heidutus. Kui nad on talutavad, siis pole heidutust," sõnas Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis.

"Finantssanktsioonide ja kaubanduse vaates on kõik arutelu all. Ausalt öeldes, ei usu mina, et Nord Stream 2, millel pole tegutsemise lubagi, oleks eriliselt ohtlik Venemaa ja Moskva jaoks. On ka teisi meetmeid. Oleksin ettevaatlik idee suhtes, et peaksime kehtestama sanktsioonid teatud võtmesõnade suhtes. See pole nii, et kui pakett ei sisalda Nord Streami või SWIFT-i, siis on sanktsioonid nõrgad," kommenteeris Austria välisminister Alexander Schallenberg.

Euroopa Liidu välispoliitika koordinaator Josep Borrell ütles pärast kohtumist, et EL on valmis aitama Ukrainat igasuguse võimaliku Venemaa küberrünnaku eest, kui Kreml otsustab Ukrainat rünnata.

Eesti välisminister Eva-Maria Liimets ütles, et EL tahtis saata tugevat ühtsusest kõnelevat sõnumit.

"Kindlasti on väga tähtis see, et praegu see ühtsus säiliks ja seda rõhutataks. Ning erinevad seisukohad, erinevad poliitilised arvamused ja poliitikute arvamused ei lõhuks seda ühtsust. Ja siin küll olid kõik riigid täna üksmeelsel seisukohal. Ja väga tähtis on sanktsioonide osas jääda resoluutseks. Need peavad olema tugevad ja mõjukad. Ma ei taha siin detailides minna kaugemale, sest sanktsioonid peavad ikkagi üllatama seda, keda me tahame nendega üllatada ja mõjutada," kommenteeris Liimets.

EL-i välisministrid said USA välisministrilt Antony Blinkenilt ülevaate eelmise nädala kohtumisest Venemaa kolleegi Sergei Lavroviga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: