EL kavandab Ukrainale 1,2 miljardi eurost abipaketti

Euroopa Liit annab Ukrainale 1,2 miljardit eurot finantsabi, et leevendada Venemaaga kestva konflikti mõjusid, ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen esmaspäeval.

"Komisjon teeb ettepaneku uueks makromajanduse abipaketiks mahuga 1,2 miljardit eurot," ütles von der Leyen Brüsselis ajakirjanikele. Tema sõnul koosneb pakett nii erakorralistest laenudest kui ka toetustest, vahendas Reuters.

Von der Leyen ütles, et EL-i paketi eesmärk on aidata Ukrainat, kuna konflikti tõttu Venemaaga riigi rahalised vajadused kasvavad kiiresti.

Von der Leyen loodab, et Euroopa Ülemkogu ning parlamendisaadikud kiidavad abipaketi võimalikult kiiresti heaks ning siis saab kiiresti anda Ukrainale ka esimesed 600 miljonit eurot.

Komisjoni president kutsus ka rahvusvahelisi organisatsioone, näiteks Rahvusvahelist Valuutafondi (IMF) järgima EL-i eeskuju.

Von der Leyen lisas, et Euroopa Komisjon ise peaaegu kahekordistab sel aastal oma kahepoolset abi Kiievile toetuste näol, lisades juba planeeritud 160 miljonile eurole 120 miljonit.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski tänas Euroopa Liitu sotsiaalmeedia vahendusel.

Tema sõnul tuleb uus abipakett just õigel ajal. "Tugev Ukraina on Euroopa julgeoleku võti," kirjutas ta Twitteris.

Venemaa on koondanud Ukraina piiri lähistele hinnanguliselt 100 000 sõjaväelast ning ootab USA-lt ja NATO-lt kirjalikke vastuseid oma julgeolekunõudmistele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: