Eestisse saabub peagi veel 850 Suurbritannia sõdurit

{{1643993760000 | amCalendar}}
Foto: mil.ee

850 Briti sõdurit saabub peagi Eestisse NATO lahingugruppi täiendama, ütles "Aktuaalsele kaamerale" Briti suursaadik Ross Allen.

Briti peaminister Boris Johnson väljendas varem valmisolekut saata Eestisse täiendavalt sõdureid seoses Vene vägede koondamisega Ukraina piiride äärde, sealhulgas Valgevenesse.

Suurbritannia on NATO lahingugrupi juhtriik Eestis. Lahingugruppi panustavad ka Prantsusmaa, Taani ja Island. Kaitseväe 1. jalaväebrigaadi koosseisus tegutseva liitlaste pataljoni lahingugrupi suuruseks on ligi 1200 kaitseväelast. Briti sõdureid on Eestis praegu umbes 850.

"Meie plaan on, et esimesed sõdurid saabuvad sel kuul – veebruaris," ütles suursaadik Allen.

Alleni sõnul saabub Eestisse rügement, kes on praegu Saksamaal. "Ja nad valmistuvad hetkel. Ja see on umbes 850 sõdurit, nagu lahingugrupp, mis meil on juba Eestis," lausus ta.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem ütles, et Briti üksused paigutatakse Tapale. "Selleks on ette valmistatud alad ja nad käivad seal kogu aeg. Kui eFP lahingugrupp vahetatud, siis on meil ja seal alati üle 2000 inimese korraga. Ühed on kasarmus ja teised vastuvõtualal," lausus Herem.

Plaanide järgi jääb tugevdatud lahingugrupp Eestisse kevadiseks õppuseks Siil, mis keskendub reservväelaste kokkukutsumisele.

Kui kauaks sõdurid jäävad, saadik ei öelnud "Ei ole teada. See oleneb. Aga võib-olla paar kuud, kolm kuud. Me hindame Eesti partneriga ja see oleneb, kui tõsine julgeolekuolukord on meie piirkonnas tulevikus," lausus Allen.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: