Putin soovitas Ukrainal loobuda NATO-ga ühinemise kavast

Putin koos Aserbaidžaani presidendi Alijeviga teisipäeval pressikonverentsil
Putin koos Aserbaidžaani presidendi Alijeviga teisipäeval pressikonverentsil Autor/allikas: SCANPIX/Mikhail KLIMENTYEV/SPUTNIK/AFP

Vene president Vladimir Putin andis teisipäeval lühikese pressikonverentsi, kus ütles muu hulgas, et Ukraina peaks loobuma NATO-sse pürgimisest.

Putin ütles, et parim otsus, mille Ukraina saaks teha, oleks loobuda ambitsioonist liituda NATO-ga.

Putin kutsus Ukrainat üles desarmeeruma, öeldes, et "hambuni relvastatud Ukraina" on Venemaa-vastane ja vastuvõetamatu.

Putini avaldus tuli vahetult pärast seda, kui NATO juht Jens Stoltenberg oli öelnud, et Ukrainal on õigus taotleda alliansi liikmelisust.

Putin ütles pressikonverentsil ka seda, et Minski rahuprotsess on lõppenud ning enam pole sellest midagi täita. Ta süüdistas Minski lepete tühistamises Ukrainat.

Lisaks ütles Putin, et Venemaa tunnustab Ukraina separatistlikke rahvavabariike Donetski ja Luganski oblasti piirides, millest osa on praegu Ukraina valitsusvägede kontrolli all.

Enne lühikese pressikonverentsi lõpetamist ütles Putin, et ukrainlaste jutt tuumaambitsioonidest oli suunatud Venemaale ja et Moskva oleks kõigi Ukraina tuumarakettide laskeulatuses.

Putini sõnul sõltub Vene vägede paigutamine Ukrainasse ka olukorrast kohapeal.

Venemaa föderatsiooninõukogu kiitis teisipäeval ühehäälselt heaks president Vladimir Putini taotluse paigutada Venemaa relvajõud välismaale rahuvalvemissiooniks kahes Ida-Ukraina lahkulöönud piirkonnas. Otsus jõustub kohe.

Toimetaja: Mari Peegel, Merili Nael

Allikas: BBC, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: