Galerii ja video: kaitseväe paraad Tallinnas Vabaduse väljakul

{{1645649880000 | amCalendar}}

Vabariigi 104. sünnipäeval toimus Tallinnas Vabaduse väljakul ka traditsiooniline aastapäeva paraad.

Paraadi võttis vastu president Alar Karis, juhatas kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

Paraadil osales üle 700 inimese ja 18 ühikut tehnikat, 27 lippu, neli kompaniid, 12 rühma, 15 jagu ja kaks orkestrit.

Esindatud olid Eesti riigiliputoimkond, kaitseväe liputoimkond, kõikide väeliikide liputoimkonnad koos üksustega, erioperatsioonide väejuhatuse liputoimkond koos üksusega (esimest korda paraadil koos üksusega), Kaitseväe Akadeemia, sõjaväepolitsei vahipataljon, küberväejuhatuse staabi-ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, Kaitseliidu 411. maakaitsepataljon, Naiskodukaitse, sisekaitseakadeemia koos nelja teenistuskoeraga ja vanglateenistus. Samuti osalesid paraadil Balti Kaitsekolledži-, NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse- ja NATO staabielemendi (NFIU) Eesti kontingendi liputoimkonnad.

Esimest korda osalesid paraadil jalgsiüksusena ka reservväelased – 2. jalaväebrigaadi 22. jalaväepataljon.

Liitlastest olid paraadil esindatud Belgia Kuningriigi, Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi liputoimkonnad. Samuti osalevad paraadil NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa üksused lahingutehnikal. Kooskõlastatult liitlasega nägi paraadil ka Suurbritannia tanki Challenger ja Prantsusmaa tanki Leclerc.

Paraadist tegid ülelennu Eesti ja liitlaste õhuvahendid.

Pärast paraadmarssi on huvilistel võimalus tutvuda kaitseväe ja liitlaste lahingutehnikaga.

Näitusealas saab näha Eesti kaitseväe jalaväe lahingumasinat CV9035EE, soomustransportööre Sisu XA-188 ja XA-180, Suurbritannia, Põhja-Iiri Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa lahingutehnikat, õhutõrjeraketisüsteemi Mistral ja 23 mm õhutõrjekahurit, tankitõrje raketisüsteemi Javelin, meditsiinisoomukit, liikursuurtükki K9, puksiirmasinat MB Actros 4150K.

Toimetaja: Merili Nael/Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: